مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان:


قاچاق سوخت، یک خودرو و ساختمان را در کرمان به آتش کشید

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان با اشاره به وقوع آتش‌سوزی مهیب یک دستگاه خودرو و بخش‌های یک ساختمان به علت سوخت قاچاق گفت: این حادثه یک مصدوم برجای گذاشت و آتش‌سوزی با تلاش آتش‌نشانان مهار و از سرایت آن به دیگر نقاط جلوگیری شد.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از ایرنا، ابراهیم بابایی مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان روز سه‌شنبه درخصوص این خبر گفت: یک دستگاه خودرو در حیاط یک ساختمان در خیابان امام حسن مجتبی (ع) کرمان در حال سوخت‌گیری با پمپاژ از درون زیرزمین بوده که دچار آتش‌سوزی می‌شود.

او با اشاره به اینکه در زیرزمین این منزل مسکونی ۱۰ بشکه سوخت قاچاق وجود داشت گفت: آتش به بخش‌هایی از ساختمان نیز سرایت کرده بود و درصورتی‌که زیرزمین دچار آتش‌سوزی می‌شد می‌توانست تا شعاع ۲۰۰ متری را از بین ببرد؛ اما خانه‌های اطراف با ورود به‌موقع و سریع تیم‌های امدادی و اطفای حریق سالم ماندند به‌طوری‌که این ساختمان‌ها حتی دودزدگی هم ندارند.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان عنوان کرد: آتش‌نشانان به‌سرعت آتش را مهار کرده و ساکنان این ساختمان نیز از نورگیر کنار ساختمان خارج شدند؛ اما یک نفر از این افراد مصدوم شده است.

او ادامه داد: بیش از یک هزار لیتر بنزین در زیرزمین این واحد مسکونی انبار شده بود که اگر آتش‌نشانان دیرتر عمل کرده بودند، این حادثه می‌توانست ضمن خسارت خانه‌های اطراف، تلفات جانی هم داشته باشد.

بابایی در پایان با اشاره به حضور مسئولان در این حادثه به دلیل شدت و حساسیت آتش‌سوزی گفت: ۲ خودروی آتش‌نشانی و ۲۰ نیرو اطفای حریق و امداد و نجات سازمان آتش‌نشانی در این حادثه مشارکت فعال داشتند.

به گزارش ایرنا، وضعیت قاچاق سوخت در استان کرمان به‌ویژه در مناطق جنوبی و شرق این استان که به مرزها نزدیک هستند در شرایطی است که با اجرای طرحی برای ساماندهی وضعیت سوخت‌گیری در این مناطق، به نظر می‌رسد شرایط قاچاق سخت‌تر شده باشد اما روی دیگر این پدیده، نگهداری بنزین و گازوئیل در مخازن واقع در منازل، مغازه‌ها و باغ‌های کشاورزی است تا عده‌ای از افراد دخیل در این کار بتوانند میزان ذخیره بنزین را برای فروش به قاچاقچیان بالا ببرند.

قاچاق سوخت البته روی دیگری هم دارد که هرازچندگاهی خودش را نمایان می‌کند و آن هم آتش‌گرفتن و انفجار این مخازن که هر از چند یک‌بار شاهد سوانح مربوط به آنها هستیم.

این در حالی است که آمار سوانح مربوط به خودروهای قاچاق‌بر هم در بحث سوخت و هم اتباع بیگانه نیز در استان کرمان بالا و هزینه‌هایی که برای خود شهروندان و کشور بار می‌کنند نیز زیاد است.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=117019
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.