رییس‌جمهور:


ماموریتی جز تحقق عدالت در دولت نداریم

کرمان‌نو- رییس جمهور گفت: در دولت هیچ ماموریتی جز اجرای عدالت نداریم و تمامی فعالیت ها در دولت با همین محوریت انجام می شود.

به گزارش کرمان‌نو آیت الله سیدابراهیم رییسی، بعدازظهر جمعه در جمع مردم شرق استان کرمان در مسجد جامع شهر بم اظهارداشت: اگر در جایگاه های اداری اجرای عدالت نباشد، ارزشی ندارد.

او گفت: در بودجه ۱۴۰۱ نیز محور را در تقسیم ظرفیت های کشور با محوریت عدالت گذاشتیم و تصمیم گیری ها مستند به آمایش سرزمینی بود تا هرجا محرومیت بیشتر است، بیشتر توجه شود.

استان شدن شاخص هایی دارد

رییس جمهور در ادامه در واکنش به مطالبات مردم شرق استان برای استان شدن گفت: من این درخواست ها و پلاکاردهای شما را دیدم؛ اما استان شدن شاخص هایی دارد که باید بررسی شود.

او با اشاره به سخنان قبلی خود در شهرستان جیرفت مبنی بر اینکه استان شدن کرمان جنوبی در دستور کار دولت قرار دارد اظهارداشت: در جیرفت هم گفتم که این درخواست که سال ها وجود داشته در دستور کار است.

رییسی افزود: باتوجه به ضرورت توسعه یافتگی و محرومیت در جنوب استان در مقابل خواست مردم اظهارامیدواری کرد که خواست مردم را تحقق ببخشیم.

ااو ضافه کرد: خواست شما نیز سلسله مراتب و شاخص هایی مثل جمعیت و ظرفیت های دیگر برای بررسی دارد که حتما انجام می شود و نتیجه به سمع مردم خواهد رسید.

ضرورت تقویت ساختار خدمات رسانی ادارات

رییس جمهور اظهارداشت: حتی اگر از نظر شاخص ها نیز این منطقه شرایط احراز استان شدن را نداشته باشد، باید موانع موجود بر سر خدمت رسانی مناسب بررسی شود که این وظیفه ماست.

او با بیان اینکه خدمات رسانی ادارات بویژه در بخش بهزیستی برای معلولان برجامانده از زلزله و نیز بخش کشاورزی به علت ظرفیت های موجود اینجا باید ارتقا یابد گفت: حتما باید در این بخش ها خدمات رسانی در سطحی مناسب ارائه شود.

رییسی افزود: در شهری که آنقدر معلول برجامانده از زلزله دارد یا ظرفیت های کشاورزی آن فراوان است باید ادارات این بخش ها فعال تر از دیگر نقاط استان باشند.

او با اشاره به گوشه هایی از محرومیت در جنوب کرمان که امروز از آنجا مانند اطراف جازموریان بازدید به عمل آورد تاکید کرد: شما هم بویژه در اطراف بم همین وضعیت را دارید، ما از محرومیت‌ها بی خبر نیستیم و حتما باید توجه کرد که این اولویت ماست.

رییسی گفت: باور ما این است که هر کاری به دست مردم انجام گیرد کار درستی است.

او در ادامه بر حمایت از بخش خصوصی نیز تاکید کرد و اظهارداشت: باید تصدی گری دولت کاهش یابد و نقش مردم تقویت شود.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=95221
2 نظرات
  1. حسین زاده می گوید

    با سلام. به نظر بنده اولین اقدامی که باید در وادی تقسیمات کشوری ایران قبل از هر اقدام دیگری انجام شود، سر و سامان دادن به حدود و وسعت استان قم است؛ که حدود سی سال همینطور نامناسب و ناجور باقی مانده است. آقا، برخی نمایندگان مجلس و تصمیم گیران دولتی در آن زمان توجیه نبودند که استان جامع و ردیف قم (که به نظر بنده همان استان مرکزی ایران است) را ردیف کنند. این استان با توجه به تعاریف جغرافیائی و طبیعی باید در بر گیرنده مناطق قم، ساوه، کاشان و دلیجان باشد. اراک هم مرکز مُلک (استان) تاریخی فراهان است و خمین، شازند، آشتیان، فرمهین و چند شهرستان دیگر را در بر میگیرد. اینکه ساوه که در جوار قم واقع شده است تابع قم نباشد و تابع اراک باشد یا کاشان که در حوزۀ قم قرار دارد تابع اصفهان باشد اینها بر اساس چه توجیهی است؟ آیا ما نظم جغرافیائی حالی مان نمی شود؟ مگر مولا علی (ع) در وصیتنامه معروفش نگفت اوصیکم بتقوی الله و نظم امرکم؟ لطفاً بیاییم تقسیمات کشوری این منطقه مرکزی فلات ایران را سر و سامان دهیم ردیف کنیم. تا کی باید استان قم استان ویژه باشد؟ اصلاً در کشور ما استان ویژه یعنی چه؟ التماس دعا.

  2. m می گوید

    جیرفت اگر استان شود، کشاورزی ان بخطر می افتد. تغییر نسنجیده برخی بخشها به شهرستان که با پیگیری برخی نمایندگان خائن جهت جلب حمایت مردم و ماندگاری در پست نمایندگی است جز تحمیل هزینه اضافی حاصلی ندارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.