مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان:


متقاضیان مسکن دولتی شهر کرمان در جوپار و باغین زمین بگیرند

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان در نشست خبری با بیان اینکه بیش از ۳۵ درصد از متقاضیان مسکن دولتی در طرح نهضت ملی مسکن و جوانی جمعیت مربوط به شهر کرمان هستند، گفت: ظرفیت شهر کرمان به‌تنهایی برای پوشش این متقاضیان کافی نیست.

به گزارش «کرمان نو» رضا حافظی به برنامه‌ریزی برای تأمین زمین متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن و جوانی جمعیت در شهر کرمان در شهرهای دیگر نزدیک کرمان مثل باغین و چترود خبر داد.

او دراین‌رابطه افزود: در شهرهای بالای ۵۰۰ هزار نفر در طرح جوانی جمعیت امکان تأمین زمین وجود ندارد و بایستی به این افراد در شهرهای دیگر زمین واگذار شود.

به گفته حافظی تاکنون ۳ هزار هکتار زمین در شمال استان برای طرح نهضت ملی مسکن و جوانی جمعیت در شمال استان تأمین شده و در مناطقی چون بردسیر، بافت ریگان و ارزوئیه بیش از متقاضیان زمین داریم .

او با اشاره به بسته تشویقی ۱۹ گانه در بافت فرسوده گفت: در برخی از شهرها مثل رفسنجان تخفیف صددرصدی برای پروانه ساخت‌وساز به متقاضیان پروانه در بافت فرسوده تعلق‌گرفته است. در یکی از بندهای این بسته تشویقی قید شده است که تا ۵۰ درصد تخفیف برای پروانه‌های ساخت‌وساز تعلق گیرد، همچنین اعطای حداکثر دوطبقه تشویقی نسبت به تراکم مجاز طرح مصوب لحاظ شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی در این جلسه از قرارداد صنعت شعر یا دو مجموعه منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید بم و فولاد بافت خبر داد.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=117023
2 نظرات
  1. امین می گوید

    شهر اطراف کرمان برم خانه دار بشوم… بعد کجا کار کنم پول در بیارم شکم 4 تا بچه ام پر کنم. حتما باید 1ساعت تا 2ساعت تو مسیر شهر کرمان باشم یا تصادف کنم شما یتیم داری کنید. جمع کنید خودتونه دور تا دور کرمان زمین خالی هسته میشه به کل کشور زمین داد. من نمیدونم مردم چی فرض کردید

  2. محمود می گوید

    آفرین اوکی
    این زمینها متعلق به خودشون و دور و بریا خودشونه نه متعلق به ما بد بخت و بیچاره‌ها

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.