برگزاری بیش از هزار برنامه ویژه هفته کتاب در استان

مديرکل کتابخانه های عمومی کرمان خبر داد؛

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان از برگزاری ۱۰۱۷ برنامه های فرهنگی هفته کتاب خبر و برنامه های ویژه این هفته را تشریح کرد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمان، احمد وفائی، مدیر کل کتابخانه های عمومی بر لزوم برگزاری کیفی برنامه های فرهنگی هفته کتاب تاکید کرد و گفت: هفته کتاب و کتابخوانی فرصت مناسبی برای ترویج فرهنگ کتابخوانی و آگاه سازی مردم از خدمات کتابخانه ها است لذا ویژه برنامه های هفته کتاب استان از ۲۳ آبان آغاز و تا ۳۰ آبان ادامه دارد.

وفائی در تشریح فعالیت های هفته کتاب استان عنوان کرد:  برنامه های فرهنگی بیست و هفتمین دوره هفته کتاب استان، با شعار حال خوش خواندن برگزار می شود که  نشست های نقد و بررسی کتاب با حضور منتقدان و نویسندگان، تالار گفت و گو، اجرای برنامه های ویژه کودکان و نوجوانان و… از جمله برنامه های فرهنگی کتابخانه های عمومی است.

وفائی از بازگشائی کتابخانه عمومی شهید مفتح در  روز ۲۹ آبان خبر داد و اظهار داشت : در این روز همزمان با مراسم تکریم از خادمان کتاب، کتابداران و فعالان کتابخانه ها ، کتابخانه عمومی شهید مفتح بازگشایی خواهد شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی افزود: در روز ۳۰ آبان با حضور مسئولان استانی کتابخانه مرکزی زرند کلنگ زنی و کتابخانه کوثر ولایت ریگان افتتاح خواهد شد.

وی در ادامه عنوان کرد: تعداد ۱۰۱۷ برنامه فرهنگی شامل ۱۴۰ نشست های کتاب‌خوان، ۸۴ مسابقات کتاب‌خوانی، ۸ جلسات معرفی و نقد کتاب، ۳ عنوان رونمایی کتاب، ۵۰ نمایشگاه کتاب و ۷۸۵ برنامه فرهنگی و ترویجی در ایام بیست و هفتمین دوره هفته کتاب با شعار حال خوش خواندن برگزار می شود.

مدیرکل کتابخانه های عمومی از برپایی میز خدمت اداره کل کتابخانه های عمومی در مصلی امام علی همزمان با نماز جمعه روز ۲۳ آبان خبر داد و اظهار داشت: با اشاره به اهمیت نقش امام جمعه و نماینده ولی فقیه در ترویج فرهنگ مطالعه گفت: کتابداران و کارکنان اداره کتابخانه های عمومی در این ایام با حجه الاسلام والمسلمین علیدادی، امام جمعه و نماینده ولی فقیه شهر کرمان دیدار می کنند.

در ادامه وفائی به برنامه هایی از جمله تجدید میثاق با آرمان های شهدا و دیدار با خانواده معظم شهدا، کوهپیمائی و اهدا کتاب، ملاقات کتابداران و اعضای کتابخانه‌های عمومی با مقامات و مسئولین، شرکت مدیر کل در برنامه مردم و مسئولان در شبکه استانی، حضور روسای ادارات شهرستان‌ها در نماز سیاسی عبادی جمعه به منظور ارائه گزارش عملکرد کتابخانه‌های عمومی، انجام تبلیغات میدانی و اطلاع رسانی از طریق صدا و سیما و رسانه‌های استان، جذب مشارکت‌ مردمی و کمک‌های خیرین، اجرای طرح نذر کتاب، تشکیل جلسات انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان‌ها، برنامه‌های آموزشی؛ داستان‌نویسی، طراحی و نقاشی، نویسندگی، خوشنویسی، برگزاری جلسات شعرخوانی و ثبت نام رایگان از مراجعین به کتابخانه‌های عمومی در روز ۲۵ آبان از مهم ترین فعالیت‌های برنامه‌ریزی شده برای این ایام است.

وفائی، در پایان با تأکید بر لزوم بازدید مسئولان در هفته کتاب از کتابخانه‌های عمومی استان، خاطرنشان کرد: زمینه‌های لازم برای بازدید اقشار مختلف مردم از کتابخانه‌های عمومی استان فراهم‌ شده است.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=37660

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.