مسافرت بیش از ۱۵ هزار نفر با تست مثبت کرونا| ۱۰ روز بعد از تعطیلات وضعیت بدتر می‌شود

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به مسافرت بیش از ۱۵ هزار نفر با تست مثبت کرونا که از طریق کد ملی رهگیری شدند گفت: پیش بینی می‌کنیم یک هفته تا ۱۰ روز پس از تعطیلات نوروز وضعیت کشور بدتر شود.

علیرضا رئیسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا چهارشنبه شب در یک برنامه زنده تلویزیونی ادامه داد: همچنین کسانی که بیش از سه روز در کشورهای پر خطر مانند ترکیه اقامت داشته‌اند هنگام ورود به کشور قرنطینه خواهند شد و اگر لازم باشد ما پرواز را از کشورهای پرخطر لغو می‌کنیم.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در ادامه گفت: امروز به دلیل سفرهای نوروزی شاهد بیشتر شدن مناطق قرمز و نارنجی هستیم و در صورتی که وضعیت شهری قرمز شود حدود یک ماه طول می‌کشد تا به وضعیت قبلی خود بازگردد.

رئیسی همچنین به تجمع‌های مردم در روز طبیعت اشاره کرد و افزود: در روز طبیعت تجمع در شهرهای قرمز و نارنجی ممنوع است و پلیس در بوستان‌ها حضور دارد تا با افراد متخلف برخورد کند چرا که اگر مردم در این روز رعایت نکنند شاید وضع ما در خصوص بیماری کرونا بدتر هم شود.

وی در ادامه درباره واکسیناسیون نیز گفت: در ۶ ماه آینده به واکسن دسترسی بهتری خواهیم داشت و مردم نباید با سهل انگاری بخاطر ۵-۶ ماه باعث فوت عزیزانشان شوند.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=67532
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.