استاندار کرمان:


بایستی ناف اقتصاد از بانک بریده شود

فداکار استاندار کرمان در پنل تخصصی روش‌هایی تامین مالی در بازار سرمایه گفت: گرفتن مجوز در برخی پروژه‌ها به اندازه اجرای یک پروژه طول می‌کشد
او گفت: صدور مجوزهای بی‌نام، بهترین راه‌حل حل مشکلات استان است.

به گزارش کرمان‌نو، محمدمهدی فداکار با اشاره به قانون جدید تصویب شده در بورس اوراق بهادار، این قانون را به‌مانند یک معجزه خواند و تأکید کرد که مقامات دولتی حاضر در پنل همه تلاششان را داشته باشند تا این قانون در آیین‌نامه‌ها ناکارا نشود.

او در این پنل تخصصی با اشاره به بخشی از این قانون در مورد مکلف کردن دستگاه‌ها به فهرست سرمایه‌گذاری بدون نام، گفت: فرصت گرفتن مجوز به‌اندازه انجام پروژه است، اگر مجوز بی‌نام داشته و از همه دستگاه‌ها فرضاً برای پروژه‌های فولاد، ورق و غیره مجوزها بدون نام‌گرفته شود، بسیاری از مشکلات رفع خواهد شد.

مشکلات را در اختیار ما بگذارید تا در استان پیگیر حل‌شان باشیم

فداکار استاندار کرمان در دومین روز از همایش کرمان آیدکس با بیان اینکه این جلسات زمانی مفید هستند که نکات خروجی از آن در اختیار ما و سایرین قرار بگیرد گفت: خواهش ما این است که از این جلسات نکاتی در بیاید تا بعد راه را نشان بدهند و در اختیار استان قرار دهند که به‌عنوان‌مثال در استان این گرفتاری‌ها وجود دارد تا در دوره بعدی ما این مشکلات را حل کنیم.

استاندار کرمان گفت: البته که ممکن است مشکلات زیادی باشد؛ اما چندین مشکل را هم که پیگیری کنیم خوب است. در برخی از جاها نیز به خود سرمایه باید نکاتی گفته شود.

فداکار ادامه داد: در سال گذشته در کسب‌وکار در رتبه ۳۱ ام بودیم و این موضوع باعث شرمندگی بود، استان کرمان سعی کرده در این مدت این رتبه را بهبود ببخشد و کسب رتبه چهارم بیانگر این تلاش است که همه هم کمک کردند و البته نگه‌داشتن این رتبه هم کار سختی است.

استاندار کرمان با انتقاد از بانک محور بودم کسب‌وکارها گفت: متأسفانه ما بانک محوریم، به بانک‌ها عادت کردیم. اما بانک‌ها هم که دنبال سودهای بالای خود هستند باید این را فرهنگ کنیم که از بانک بگذریم

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=118313
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.