برگزاری نخستین نانو استارت‌آپ جنوب شرق به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت

نخستین نانو استارت‌آپ جنوب شرق کشور که به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت برگزار شده بود، شامگاه پنجشنبه به کار خود پایان داد.

رئیس مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی جیرفت شامگاه پنجشنبه  اظهار داشت: نخستین مدرسه نانو استارت‌آپ جنوب شرق کشور در بیمارستان امام خمینی (ره) این شهرستان برگزار شد.

غلامعلی حقیقت افزود:  این مدرسه میزبان ۳۸ دانشجوی پزشکی، مامایی، بهداشت محیط و پرستاری بود که در قالب پنج کارگاه پایه، طی ۲ روز کاری ارائه شد. وی ادامه داد: این کارگاه‌ها شامل معرفی مرکز رشد، روش عُصاره گیری از گیاهان دارویی، آشنایی با بوم کسب و کار، کاربرد نانو تکنولوژی در علوم پزشکی و ایده ‌پردازی و طوفان فکری است.

وی همچنین به تشریح تاریخچه نانو استارت‌آپ پرداخت و گفت: نانو استارت‌آپ یک برنامه با رویکرد توسعه فناوری بوده که با هدف تیم ‌سازی برای حل چالش‌های ملی و بین‌المللی در حوزه آب و محیط ‌زیست راه‌اندازی شده است.
حقیقت افزود: دانشجویان در این استارت‌آپ یاد می گیرند چگونه درست فکر کنند و ایده خود را در جهتی صحیح و عملی رشد دهند و از طرفی با افراد و شریک‌های جدیدی آشنا می‌شوند که می توانند در پیشبرد ایده آنها یا سرمایه گذاری به دانشجویان کمک کنند.

وی اظهار داشت: مسابقات نانو استارت‌آپ در سطح بین‌المللی و کشوری برگزار می‌شود از این رو می‌طلبد دانشجویان تلاش کنند تا با خلق ایده‌های نو، مقام‌های برتر این مسابقات را به خود اختصاص دهند.
رئیس مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی جیرفت با بیان اینکه هدف اصلی برگزاری استارت‌آپ ایجاد بستری تجربی برای افزایش توانمندی های مرتبط با راه اندازی بنگاه های حوزه فناوری نانو با تاکید بر شناسایی نیازهای واقعی است، گفت:  برنامه ها در ۲ مرحله حضوری (انتخاب فرصت فناوری) و غیر حضوری (تکمیل طرح فناورانه مدل کسب و کار) است.
مدرسه نانو استارت‌آپ روز چهارشنبه ۱۷ مهرماه جاری در جیرفت آغاز به کار کرد و پس از ۲ روز فعالیت، شامگاه پنجشنبه به کار خود پایان داد.

دانشگاه علوم پزشکی جیرفت مستقل از مرکز استان، هفت شهرستان با یک میلیون نفر جمعیت را تحت پوشش دارد.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=36317
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.