فرماندار اعلام کرد


نیاز روزانه به ۲۰ هزار کارگر در فصل برداشت پسته رفسنجان

فرماندار رفسنجان گفت: برداشت پسته امسال در رفسنجان از شهریور آغاز و به مدت بیش از ۵۰ روز طول می‌کشد که روزانه ۲۰ هزار کارگر یعنی بیش از یک میلیون نفر روز کارگر طی ۵۰ روز برداشت محصول نیاز است تا این محصول از باغات برداشت شود.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از ایسنا، حسین رضایی در جلسه شورای مشوررتی جهاد کشاورزی رفسنجان اظهار کرد: سال گذشته با وجود محصول کم یعنی ۴۰۰۰ تن پسته، به مدت یک هفته کار برداشت انجام شد اما امسال با وجود بین ۶۰ تا ۶۵ هزار تن محصول بیش از ۵۰ روز برداشت محصول طول می‌کشد.

وی افزود: برداشت پسته امسال در رفسنجان از شهریور آغاز خواهد شد که روزانه ۲۰ هزار کارگر یعنی بیش از یک میلیون نفر روز کارگر طی ۵۰ روز برداشت محصول نیاز است.

وی با بیان این‌که کارگران فصلی نیازهای اسکان، بهداشتی، نان، خوراک، امنیت و … دارند، عنوان کرد: کارگرانی از شهرستان‌های دیگر برای جمع‌آوری محصول به کمک کشاورزان رفسنجان می‌آیند که یکی از نیازهای آن‌ها تأمین نان است لذا با استانداری کرمان رایزنی خواهیم کرد تا سهمیه آرد و نان برای مدت برداشت محصول پسته رفسنجان به این شهرستان اختصاص دهند.

فرماندار رفسنجان اظهار کرد: کارگران فصلی که به رفسنجان می‌آیند باید شناسایی شوند تا در مدتی که در شهرستان هستند قابل رصد باشند لذا نیروی انتظامی مشخصات آن‌ها را دریافت خواهد کرد و ساماندهی می‌شوند.

به گفته او در شهر رفسنجان توسط شهرداری، مکانی برای اسکان این کارگران تهیه می شود و در بخش ها هم از جمله نوق، کشکوئیه و … نیز این مکان تهیه خواهد شد.

وی ادامه داد: برخی ترمینال‌های فرآوری پسته در نزدیکی چاه‌موتورهای کشاورزی قرار دارند و فاقد گازرسانی هستند لذا باید سهمیه‌ای از سوخت گازوئیل جهت فرآوری محصول از استان جذب و در اختیار کشاورزان قرار داد.

رضایی به موضوع امنیت فصل برداشت محصول نیز اشاره و خاطرنشان کرد: در طول فصل برداشت، عوامل نیروی انتظامی و بسیج در راه های ارتباطی شهرستان به طور چشمگیر حضور خواهند شد تا تردد وسایل حامل محصول پسته با امنیت انجام شود.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=105190
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.