واکنش مجمع نمایندگان استان کرمان به استعفای استاندار| فدایی جواب تلفن‌ها را نمی‌دهد

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس درباره استعفای استاندار کرمان گفت: جلسه مجمع نمایندگان با وزیر کشور ابتدای هفته آینده در تهران تشکیل شود و نمایندگان استان در این زمینه بحث کنند.

دکتر محمدرضا پورابراهیمی درباره استعفای استاندار کرمان اظهار کرد: ما از استعفای استاندار خبر نداشتیم و در هفته گذشته سفر وزیر صمت را به استان و جلسات مختلف داشتیم و کارها در حال پیگیری بود.

به گزارش ایسنا وی افزود: عصر روز گذشته معاون پارلمانی وزیر کشور با بنده تماس گرفت و اعلام کرد استاندار کرمان استعفا داده است و بنده گفتم چه اتفاقی افتاده؟ ما داشتیم با وی کار می کردیم که معاون وزیر اعلام کرد جزئیات مشخص نیست و در مجموع قرار است دولت درباره این موضوع و جانشین استاندار تصمیم گیری کند.

پورابراهیمی تصریح کرد: بنده اعلام کردم اجازه بدهید جلسه مجمع نمایندگان استان برگزار شود و درخصوص استعفای استاندار بحث کرده و ببینیم موضوع چیست و اگر به هر دلیلی ادامه فعالیت استاندار امکانپذیر نباشد، درباره گزینه جدید تصمیم گیری کنیم و قرار است جلسه مجمع نمایندگان با وزیر کشور ابتدای هفته آینده در تهران تشکیل شود و نمایندگان استان در این زمینه بحث کنند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس گفت: بنده از شب گذشته چندین مرتبه با استاندار تماس گرفتم و موفق نشدم با ایشان صحبت کنم و تلفن همراه استاندار یا در دسترس نیست و یا پاسخ نمی دهند.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: چند روز قبل با استاندار برای فردا یک جلسه را هماهنگ کرده بودیم و برنامه به صورت متداول پیش می رفت که عصر روز گذشته از استعفای استاندار مطلع شدم.

جلالی: توقع چنین استعفایی را نداشتیم/این استعفا توهین به شعور مردم و نمایندگان استان بود

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی  نیز گفت: ما این انتظار را از دکتر فدایی نداشتیم که یک مرتبه انسان را بین زمین و آسمان رها کنند و توقع نداشتیم چنین تصمیمی بدون اطلاع بگیرند.

حجت السلام و المسلمین “حسین جلالی” در گفت‌وگو با ایسنا درباره استعفای استاندار کرمان گفت: ما از این خبر غافلگیر شدیم و از استاندار کرمان انتظار داشتیم که برای چنین تصمیم مهمی حداقل مجمع نمایندگان استان را در جریان می‌گذاشتند و ما در عمل انجام شده قرار نمی‌گرفتیم.

وی تاکید کرد: اگر کسی موافق ماندن ایشان باشد تلاش برای ماندنشان می‌شد و اگر فردی مخالف ایشان است در راستای فرد جانشین وی مدیریت می‌کرد. ما این انتظار را از دکتر فدایی نداشتیم که یک مرتبه انسان را بین زمین و آسمان رها کنند و توقع نداشتیم چنین تصمیمی بدون اطلاع بگیرند.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: اکنون ما متوجه شدیم که یک نفر رفته و یک نفر دارد می‌آید و هیچ محلی برای مجمع نمایندگان قائل نیستند و این یک نوع توهین به شعور مردم و نمایندگان استان کرمان است لذا بنده گلایه‌مندی خود را از این آمدن‌ها و رفتن‌های بدون اطلاع مجمع نمایندگان اعلام می‌کنم

وی در پاسخ به این سوال که چه کسی به جای آقای دکتر فدایی انتخاب خواهد شد؟ بیان کرد: نمی‌دانم اما اسم‌هایی در این چند ساعت مطرح شده است که بنده اصلا شناختی در مورد آنها ندارم.

اعظمی نماینده جیرفت و عنبرآباد نیز در گفت و گو با کرمان نو گفت: هیچ هماهنگی با مجمع نمایندگان استان نشده است و مجمع با استاندار غیر بومی مخالف است.

حسن پور موافق آقای “زینی وند” به عنوان استاندار جدید کرمان هستم

شهباز حسن پور نماینده مردم رفسنجان درباره انتخاب “علی زینی وند” به عنوان استاندار جدید کرمان گفت: روز گذشته وزارت کشور ساعت ۵ عصر این موضوع را به بنده که رییس مجمع نمایندگان استان بودم اعلام کرد و مجمع نمایندگان همان روز گذشته گلایه‌مندی خود را به وزارت کشور اعلام کرد.

وی با تاکید بر این موضوع که انتخاب استانداران از اختیارات دولت است گفت: مجمع نمایندگان استان روز گذشته گزینه‌های بومی خود را به وزارت کشور اعلام کرد اما دولت ما را در مقابل یک عمل انجام شده قرار داد و اذعان کردند که ما تصمیم خودمان را گرفته‌ایم.

رییس مجمع نمایندگان استان کرمان بیان کرد: وزارت کشور آقای “زینی‌وند” را یک مدیر توانمند و اجرایی می‌داند و معتقد است در مجموعه‌های مختلف کارهای بزرگی انجام داده‌اند و در سیستان و بلوچستان نیز جزء موفق‌ترین مدیران کشوری بودند و امروز به عنوان استاندار کرمان انتحاب شدند.

وی ضمن تقدیر و تشکر از خدمات صادقانه و شفاف و پیگیری‌های دکتر فدایی در این چند سال افزود: از دکتر فدایی بسیار خواهش کردیم که استعفا ندهند و بنده هفته گذشته تلاش‌های خودم را برای انصراف ایشان انجام دادم اما اصرار دکتر فدایی بر استعفا بود و از دو ماه قبل پیگیر استعفایشان بودند و استعفای ایشان مربوط به دیروز نبوده بلکه مربوط به دو ماه قبل است.

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در خانه ملت درباره دلایل استعفای فدایی نیز گفت: باید خود دکتر فدایی، دلایل استعفایشان را اعلام کنند ولی مجمع نمایندگان استان نهایت همکاری و همراهی را با دکتر فدایی داشتند اما اختلاف سلیقه و دیدگاه وجود دارد ولی در عین حال ما همه تلاش خود را انجام دادیم تا از ظرفیت و توان دکتر فدایی استفاده کنیم اما ایشان راغب به ادامه همکاری در این راه نبودند.

حسن‌پور با تاکید برآنکه وزارت کشور تا عصر روز قبل هیچ مشورتی درباره انتخاب استاندار جدید کرمان با مجمع نمایندگان استان نکرد، تصریح کرد: با توجه به اینکه پایان دولت است و کسی مسئولیت استانداری کرمان را در این ۵ ماه قبول نمی‌کرده، لذا آقای زینی‌وند به دلیل آنکه از بدنه وزارت کشور بودند، قبول مسئولیت کردند.

وی ضمن آرزوی موفقیت برای استاندار جدید کرمان بیان کرد: به عنوان نظر شخصی موافق آقای زینی وند به عنوان استاندار جدید کرمان هستم اما چند نفر از نمایندگان با این انتخاب مخالف هستند.

 

زاهدی: این اقدام دولت توهین بزرگی به مردم کرمان بود

دکتر “محمدمهدی زاهدی” نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با ایسنا، در واکنش به اقدام دولت در راستای انتخاب استاندار جدید کرمان گفت: این اقدام دولت یک توهین بزرگ به مردم کرمان بود.

وی افزود: دولت و آقای رحمانی فضلی وزیر کشور بدون هماهنگی و تعامل با مجمع نمایندگان استان کرمان دست به این اقدام زدند و یقین دارم قریب به اتفاق نمایندگان از این موضوع ناراحت هستند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: از آقای حسن‌پور به عنوان رییس مجمع نمایندگان استان هم گلایه داریم زیرا به عنوان رییس مجمع نمایندگان باید در هیات دولت و وزارت کشور حضور پیدا کرده و در آنجا مستقر می شدند و پیام مردم کرمان و نمایندگان را به هیات دولت می‌رساند.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی افزود: ما نمی‌خواهیم فرد خاصی را به دولت تحمیل کنیم اما این گونه رفتارها نشان از عدم تعامل دولت با نمایندگان مردم را دارد. مشورت همواره یک اصل در دین مبین اسلام بوده و چگونه می شود دولت برای انتصاب استاندار یک استان کوچک با نمایندگان آن استان رایزنی می‌کند اما برای انتخاب استاندار بزرگترین استان کشور بدون هیچ رایزنی گزینه خودشان را انتخاب می کنند؟

زاهدی با ابراز تاسف از عدم شفافیت در انتخاب استاندار جدید کرمان گفت: اگر دولت با آقای حسن‌پور به عنوان رییس محترم مجمع نمایندگان استان در راستای انتخاب استاندار مشورت کرده و ایشان به عنوان رییس مجمع واکنشی نشان نداده باشند که جای تاسف دارد اما اگر آقای حسن پور به عنوان رییس مجمع نمایندگان استان با این روش انتخاب و عدم تعامل آنان با نمایندگاه مخالفت کرده باشند و از دولت فرصتی برای رایزنی بیشتر طلب نموده ولی دولتی ها به آن توجه ننموده اند، نشان می دهد که این دولت و وزارت کشور، توجهی به مردم و نمایندگان استان ندارد.

زاهدی تاکید کرد: یقینا نمایندگان استان کرمان قریب به اتفاق نسبت به نحوه این انتخاب موضع گیری خواهند کرد و این کار دولت را محکوم کرده و در صحن علنی مجلس از هفته آینده واکنش‌های خود را نشان خواهیم داد گفتنی است که این اعتراض جدای از این است که فرد انتخاب شده شایسته‌ این مسئولیت هست یا خیر ؛ و قطعا ما اینگونه رفتارهای دولت را محکوم خواهیم کرد.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=58266
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.