وزیر اقتصاد: ضرر کسب و کارهای اینترنتی را با مشوق‌های مالیاتی جبران می‌کنیم

وزیر اقتصاد گفت: عملکرد شش ماهه اول سال جاری دولت نشان می‌دهد که حدود ۷۵ درصد از میزان درآمدهای مدنظر بودجه محقق شده است.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از اقتصاد آنلاین، احسان خاندوزی وزیر اقتصاد در نشست خبری اظهار کرد: دولت با هدف استقراض کمتر و کنترل هزینه‌ها، کمتر از ۱۰ هزار میلیارد تومان از تنخواه استفاده کرده است. در شش ماهه دوم سال، سهم تک تک وزارتخانه‌هایی که باید در کسب درآمد دولت نقش داشته باشد، مشخص شده است.

خاندوزی گفت: در دولت تصمیم داریم در شش ماهه دوم سال، مجموع دارایی‌هایی که در اختیار دولت است از طریق مولدسازی و یا واگذاری دارایی‌ها به بخش خصوصی، کسری بودجه دولت جبران شود.

سخنگوی اقتصادی دولت گفت: به دلیل سیاست‌های دولت، تورم ماهانه و نقطه‌ای به ویژه در حوزه تولیدکننده وضعیت بهتری دارد و نرخ تورم تولیدکننده از ۷۳ درصد در بهار سال گذشته به ۴۹ درصد در بهار امسال کاهش یافته است.

وی ادامه داد: در جهت انضباط مالی دولت، انتشار اوراق نسبت به سال گذشته کاهش یافته و از ۱۰۴ هزار میلیارد تومان در ۶ ماهه اول سال ۱۴۰۰ به ۶۳ هزار میلیارد تومان در ۶ ماهه اول سال ۱۴۰۱ کاهش یافته است.

 

*۷۰هزار میلیارد از اوراق بدهی پرداخت شد 

 

خاندوزی گفت: دولت تاکنون ۷۰ هزار میلیارد تومان اوراق بدهی دولت گذشته را بازپرداخت کرده است.

سخنگوی اقتصادی دولت ادامه داد: به دلیل سیاست‌های دولت، تورم ماهانه و نقطه‌ای به ویژه در حوزه تولیدکننده وضعیت بهتری دارد و نرخ تورم تولیدکننده از ۷۳ درصد در بهار سال گذشته به ۴۹ درصد در بهار امسال کاهش یافته است.

وی با اشاره به این که در جهت انضباط مالی دولت، انتشار اوراق نسبت به سال گذشته کاهش یافته و از ۱۰۴ هزار میلیارد تومان در ۶ ماهه اول سال ۱۴۰۰ به ۶۳ هزار میلیارد تومان در ۶ ماهه اول سال ۱۴۰۱ کاهش یافته است افزود: دولت تاکنون ۷۰ هزار میلیارد تومان اوراق بدهی دولت گذشته را بازپرداخت کرده است.

 

ضرر کسب و کارهای اینترنتی را با مشوق‌های مالیاتی جبران می‌کنیم

 

سخنگوی اقتصادی دولت گفت: به دلیل تاثیرات منفی‌ آشوب‌های اخیر بر کسب‌‌وکارهای اینترنتی، دولت تلاش دارد تا از ابزارهای مختلف برای جبران این ضررها استفاده کند.

خاندوزی ادامه داد: در نشست وزارت اقتصاد با وزارت ارتباطات، تصمیم بر آن شد تا از ابزارهای متفاوتی از جمله مشوق‌های مالیاتی برای جبران ضررهای کسب‌‌وکارهای اینترنتی استفاده شود. مصوبه نهایی در روزهای آینده آماده خواهد شد.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=97252
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.