پورابراهیمی یک روز پس از حضور رئیس سازمان بورس در آیدکس عنوان کرد؛


وضعیت فعلی بازار سرمایه کشور قابل‌قبول نیست

 رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به‌ضرورت بررسی گزارش کمیسیون اقتصادی در خصوص بازار سرمایه در صحن علنی، گفت: وضعیت فعلی بازار سرمایه قابل‌قبول نبوده و تمامی مسئولان کشور باید به دنبال تقویت بازار بورس باشند.

به گزارش «کرمان نو» محمدرضا پورابراهیمی که در دو روز گذشته در همایش کرمان آیدکس حضور نداشت، در نشست علنی سه‌شنبه، ۲۵ اردیبهشت‌ماه مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی با استناد به ماده ۱۴۹ آئین‌نامه داخلی مجلس در خصوص ارجاع طرح‌ها و لوایح مصوب کمیسیون به هیئت‌رئیسه برای طرح در صحن علنی، گفت: ما به دلیل اهمیت موضوعات اقتصادی کشور به‌ویژه بحث بازار سرمایه که امروز با التهابات و مشکلات متعددی مواجه است، بحث اصلاح بند س تبصره ۶ قانون بودجه را در دستور کار قرار دادیم. فوریت این موضوع در صحن رأی آورده و به کمیسیون ارجاع شد.

 او ادامه داد: گزارش کمیسیون اقتصادی نیز به صحن علنی آمده و پیرامون الحاق یک مورد در بخش مالیاتی با پیشنهاد رئیس جلسه به کمیسیون بازگشت. در همین راستا به دلیل فوریت و اهمیت آن و آثاری که در بخش اقتصادی کشور دارد لازم بود با نگاه ویژه و به‌سرعت در دستور کار قرار بگیرد. ما گزارش کمیسیون را برای حل مشکل بازار سرمایه کشور که امروز بی‌پناه است به تصویب رساندیم و انتظار داریم از رئیس‌جمهور، وزیر اقتصاد و همه مسئولان از جمله بانک مرکزی که بازار سرمایه را کمک و تقویت کنند.

 این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه وضعیت فعلی بازار سرمایه به‌هیچ‌عنوان قابل‌قبول نیست، تصریح کرد: ما در کمیسیون متن مذکور را مصوب کرده و همان روز به صحن علنی ارسال کردیم؛ اما امروز از دستور کار خارج شده است؛ لذا باتوجه‌به اهمیت موضوع و باتوجه‌به اینکه لازم است فرآیند تأیید شورای نگهبان را هم طی کند درخواست داریم دستور دهید در اولین فرصت و در جلسه فردا در دستور کار قرار بگیرد. بیش از ۵۰ میلیون نفر دارای سهام عدالت بوده و ذی‌نفعان بازار سرمایه کشور هستند و وضعیت فعلی بازار سرمایه در حوزه اقتصادی کشور اثرات منفی به همراه داشته است.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=118330
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.