رییس سازمان صمت جنوب استان:


11 درصد واحدهای صنعتی جنوب استان تعطیل هستند

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب استان کرمان در خصوص تعداد واحدهای صنعتی فعال و غیر فعال جنوب استان کرمان می گوید: بر اساس عارضه یابی که برای واحدهای صنعتی و معدنی صورت گرفته از مجموع 234 واحد صنعتی دارای پروانه بهره برداری در جنوب استان، 79 درصد فعال، 10 درصد نیمه فعال و 11 درصد غیر فعال هستند.

کرمان نو/ «مسلم مروجی» به کرمان نو می گوید: «طبق بررسی های انجام شده  علت غیر فعال بودن این واحدها به ترتیب بدهی معوق بانکی به علت عدم فروش، مستهلک شدن ماشین آلات، افزایش هزینه های تولید، کمبود سرمایه در گردش و فوت سرمایه گذار یا عدم تمایل سرمایه گذار برای فعالیت است.

به گفته وی 10 واحد از واحدهای صنعتی جنوب که با مشکل تولید مواجه هستند با تشکیل کارگروه های مختلف مانند کارگروه رفع موانع تولید و کارگروه تسهیلات می توانند وارد چرخه شوند.

او معتقد است:  بر اساس نتایج عارضه یابی 10 واحد قابلیت احیا نداشته و هشت واحد هم با تغییر محصول یا خط تولید می توانند فعال شوند.

مروجی تشکیل کارگروه های رفع موانع تولید را در استان کرمان اقدامی مفید بیان کرد  و گفت: در شش ماهه ابتدای سال، 10 کار گروه رفع موانع تولید رسمی در استان با حضور  استاندار یا معاون استاندار برگزار شد.

این مقام مسوول تفاوت واحدهای صنعتی جنوب استان با شمال را تعداد کم واحدهای صنعتی جنوب استان بیان کرد و گفت: در جنوب استان واحد صنعتی زیادی نداریم و این واحدها هم جزو دسته واحدهای صنعتی بزرگ به حساب نمی آیند.

47 طرح صنایع معدنی برنامه ریزی شده جنوب استان

مروجی یکی از اقدامات سازمان متبوع خود را توجه به طرح های توسعه ای دانست و افزود:در جنوب کرمان 47 طرح صنایع معدنی برنامه ریزی شده است که بر اساس برنامه ما در حوزه معدنی تا آخر سال جاری هزار نفر وارد چرخه کار می شوند.

وی تصریح کرد: یکی از برنامه های سازمان صمت جنوب جذب سرمایه گذار و برنامه ریزی برای طرح های جدید است که عمده این طرح ها در حوزه صنایع معدنی است.

او از افتتاح هشت کارخانه صنایع معدنی تا پایان سال در جنوب استان کرمان خبر داد و گفت: با افتتاح این طرح ها می توان به توسعه جنوب در صنایع معدنی کمک به سزایی کرد.

مروجی نقش بانک ها در ایجاد طرح های صنعتی و معدنی را موثر دانسته و گفت: برای رونق تولید همه دستگاه ها علی الخصوص بانک ها باید ورود پیدا کنند و با دادن تسهیلات به برنامه های ما، جامع عمل بپوشند.

او همچنین از نبود بعضی از  زیر ساخت در جنوب استان کرمان صحبت به میان آورد و گفت اگر زیرساخت هایی مانند آب و برق در جنوب مهیا شود، روند توسعه ای جنوب شتاب فزاینده ای خواهد گرفت.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=35304
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.