دنده عقب خودروسازان کرمانی| «کرمان‌موتور» تعدیل نیرو را تایید کرد

کرمان موتور قطع همکاری با تعدادی از کارکنانش را تایید کرده است.

«سامان فیروزی» مدیرعامل کرمان موتور، در شهریور ماه سال جاری مدیرعامل کرمان موتور گفته بود، اگر از کرمان موتور حمایت‌های لازم صورت نگیرد و نقدینگی به این شرکت تزریق نشود، تا آبان ماه این خودروسازی تعطیل خواهد شد.

امروز نیز یک منبع غیررسمی به «کرمان نو » گفت: تا کنون 400 نفر از نیروهای کار کارخانه تعدیل شده اند.

این منبع همچنین مدعی شد که پیش بینی می کنیم تعداد نیروهای تعدیل شده تا پایان سال به 4 هزار نفر هم برسد.

 

روابط عمومی کرمان موتور: مجبوریم با تعدادی از همکاران قطع همکاری کنیم

 

«کرمان نو» مستقلا نمی‌تواند تعدیل 400 نیرو را در کرمان موتور تایید کند اما امروز روابط عمومی این شرکت نیز در پاسخ به این سوال ما در خصوص وضعیت تعدیل کارکنان این کارخانه، اعلام کرد: به دلیل شرایط نامناسب، مجبوریم با تعدادی از همکاران قطع همکاری کنیم.

روابط عمومی کرمان موتور اطلاعات بیشتری از تعداد افرادی که قرار است تعدیل شوند، ارائه نداد.

منصور عسکریان چند وقت پیش هم در خصوص تعدیل نیرو ها عنوان کرده بود: «حدود ۴هزار نیرو در کرمان موتور در حال کار هستند که به دلیل مشکلات موجود، در حال حاضر با ۱۵ روز کاری حقوق ۳۰ روز را دریافت می کنند تا شرکت تعطیل نشود، اما در صورت عدم رفع مشکلات مجبور به تعدیل نیروها هستیم.»

پس از ایران‌خودرو و سایپا، روند کاهش و توقف تولید به صنایع خودروسازی استان کرمان رسیده است

مهر امسال، تولید خودروهای سواری هیوندای i20، لیفان 820، لیفان X60، لیفان X50، بی‌وای‌دی S6 و F3 متوقف شد.

براساس آخرین آمار وزارت صنعت، معدن و تجارت، تولید این محصولات در حالی به صفر رسیده است که مهر سال گذشته، ۷۲۰ دستگاه هیوندای i20 و ۱۹۲ دستگاه لیفان 820، ۱،۱۶۱ دستگاه لیفان X60 و ۵۸۵ دستگاه لیفان X50 در شرکت کرمان‌موتور تولید شده بود.

مهر ماه سال جاری فرماندار بم بیان کرد: امسال، ۴۷۷ میلیارد تومان حقوق گمرکی شرکت‌های خودروسازی به خزانه دولت واریز شده و کاهش ۲۶۶ درصدی داشته است که خطری برای دولت محسوب می‌شود.

وی افزوده که ۴۰ درصد مالیات بر ارزش افزوده استان کرمان را مجموعه‌ی ارگ جدید پرداخت کرده که این اعتبار صرف فعالیت عمرانی در شهرها و روستاها می‌شود.

او گفته است کرمان‌موتور و مدیران‌خودرو برای فعال ماندن هرکدام به ۱۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات نیاز دارند.

پیش از این نیز نماینده مردم شهرستان‌های شرق استان کرمان در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با ایسنا گفته بود: «در سفر وزیر صمت به شهرستان بم مقرر شد بانک‌ها تسهیلاتی در اختیار خودروسازان و قطعه‌سازان بمی قرار دهند همچنین به کرمان موتور مجوز پیش‌فروش یک هزار و ۵۰۰ دستگاه خودرو داده شد که متاسفانه این مصوبات تاکنون اجرایی نشده است.»

با این اوصاف باید دید وضعیت کرمان موتور در روزهای آتی به چه شکل است و سرنوشت نیروهای کاری که تمام چشم و امیدشان به حقوق دریافتی شان از کرمان موتور است چه می شود.

 

 

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=40797
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.