پرداخت 460میلیارد تومان از بدهی دستگاه های اجرایی به پیمانکاران

به گفته استاندار کرمان ۴۶۰میلیاردتومان از بدهی دستگاه‌های اجرایی به پیمانکاران در سال ۹۷ پرداخت شده است.

چهارمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه صبح امروز شنبه ۲۳شهریور با حضور استاندار، شهردار کرمان، نمایندگان مردم شرق و کرمان، جمعی از مسئولان مناطق شمال و جنوب در سالن پیامبر اعظم برگزار شد.

در این جلسه یکی از موضوعاتی که مورد بررسی قرار گرفت نحوه تسویه بدهی پیمانکاران به دستگاه های اجرایی بود. با توجه به دستورالعمل بند و تبصره ۵ اسناد تهاتر قرار شده است که دستگاه‌های اجرایی بدهی پیمانکاران از این طریق بپردازند و شیوه نامه آن از 30 مرداد به دستگاه های اجرایی اعلام شده است.

به گفته استاندار کرمان ۴۶۰میلیاردتومان از بدهی دستگاه‌های اجرایی به پیمانکاران در سال ۹۷ کاهش پیدا کرده و پرداخت شده است که این خبر بسیار خوبی است.

در این جلسه «پور ابراهیمی» نماینده مردم کرمان و راور در مجلس هم در این باره گفت:« 880 میلیارد تومان مطالبات پیمانکاران بخش خصوصی از دستگاه های اجرایی استان کرمان از جمله راه و شهرسازی، شهرداری و … است. استان کرمان توانسته در سال گذشته رتبه بالایی را در پرداخت بدهی پیمانکاران کسب کند.»

110 پروژه قابل واگذاری به بخش خصوصی

پروژه های قابل واگذاری موضوع بعدی بود که در این جلسه مطرح شد، رییس سازمان مدیریت برنامه ریزی اعلام کرد: « طبق مصوبه شورای برنامه ریزی ۱۱۰ پروژه امسال قابلیت واگذاری دارند. »

«رودری» ادامه داد:«فرآیند تکمیل پروژه ها باید تا اول آذرماه به طور کامل انجام شود.طبق مصوبات شورای برنامهریزی، میراث فرهنگی ۱۶پروژه (۲پروژه بدون سندمالکیت) ، منابع طبیعی شمال یک پروژه(نیاز به بازنگری مجدد)،منابع طبیعی جنوب ۲پروژه، ارشاد استان ۶ پروژه و اداره ورزش ۸۵پروژه قابل واگذاری دارند.»

«رودری» در ادامه این بحث اعلام کرد:«در بعضی از طرح های قابل واگذاری برای این که صرفه اقتصادی داشته باشند بخشی از آن می تواند تغییر کاربری دهد، اما بخش اعظم آن باید به شکل اصلی خود باقی بماند . پول این پروژه ها به خزانه دولت واریز میشود و در مواردی در بخش های مربوطه استانی هزینه میشود.»

«رودری»در این جلسه در خصوص مصوبه توسعه شرق و غرب(مناطقی که تحت تاثیر خطوط مرزی هستند) گفت: «در دولت قبل مصوبه ای در جهت توسعه مناطق تحت تاثیر خطوط مرزی شرق و غرب ایجاد شده بود که بعضی از شهرها از قلم افتاده بود اما در حال حاضر راور، ارزوییه، جیرفت، کوهبنان، راین، رابر، خنامان، راویز، پاریز، خبر،دهج،پاقلعه،بافت و… به این لیست اضافه شدند.»

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=34584
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.