هشدار نسبت به دورهمی‌های شب یلدا

به گفته رییس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت مردم نباید از این نکته غافل بشوند که موج خطرناک کرونا در اوج گرما و سرما در جنوب کرمان شیوع پیدا می کند.

دکتر اصغر مکارم نسبت به موج زمستانه کرونا هشدار داد و گفت: جنوب کرمان به دلیل شرایط  آب و هوایی هنوز در موج دوم کرونا است و آمار مبتلایان و فوتی ها ی ناشی از کووید ۱۹ نسبت به شهرستان های سردسیری استان پایین است.

وی وضعیت جنوب کرمان را از نظر پیک بیماری متاثر از ترددها و دورهمی ها تا حدودی قابل قبول عنوان کرد و افزود: در حال حاضر وضعیت کرونا در جنوب کرمان سیر نزولی دارد و اگر مردم رعایت نکنند با ورود به موج سوم روزهای سختی را در پیش خواهیم داشت‌.

مکارم اوج گرما و سرما را موج خطرناک کرونا در جنوب کرمان اعلام کرد و گفت: با توجه به اینکه در اوج گرما و سرما مردم در فضای بسته هستند و تهویه هوا کمتر صورت می گیرد لذا جنوب کرمان در این فصل درگیری بیشتری خواهد داشت.

رییس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت همچنین به دورهمی های شب یلدا نیز اشاره کرد و گفت: رسانه ها باید از هم اکنون در مورد شب نشینی ها بخصوص دورهمی های شب یلدا همگام با کادر بهداشت و درمان اطلاع رسانی کنند تا اینکه با کمترین آمار مبتلایان از موج سوم نیز عبور کنیم.

ماه های آذر، دی و بهمن اوج موج سوم بیماری کووید ۱۹ است

وی ماه های آینده را با توجه به کاهش دمای هوا شروع موج سوم در جنوب کرمان عنوان کرد و گفت: ماه های آذر، دی و بهمن اوج موج سوم بیماری کووید ۱۹ است لذا رعایت هشدارهای بهداشتی همچنان توصیه می شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت عبور موفقیت آمیز از موج سوم کرونا را مستلزم همراهی مردم و اصناف دانست و اظهار کرد: اگر مردم به خیال اینکه با اعمال محدودیت های فعلی از موج سوم گذر کردیم، باشند حتما با مشکلات جدی در آینده نه چندان دور روبرو خواهیم شد.

وی بهترین راه پیشگیری را رعایت پروتکل های بهداشتی دانست و گفت: با کمترین بی توجهی همه زحمات کادر بهداشت و درمان زیر سوال خواهد رفت و هیچ تلاشی به صورت یک طرفه اثر بخش نخواهند بود.

مکارم با انتقاد از نحوه توزیع مرغ طی روزهای اخیر گفت: انتظار است در چنین شرایطی ستاد تنظیم بازار از توزیع اقلامی که زمینه تجمع را ایجاد می کنند خودداری نماید.

وی در پایان از اقدام ستاد کرونای شهرستان جیرفت در برخورد با هر گونه تجمع از جمله نحوه توزیع کالاهای تنظیم بازار و نفت سفید تقدیر کرد.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=59399
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.