تمدید منع تردد شبانه در شهر کرمان

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان از تمدید منع تردد شبانه در شهر کرمان خبر داد.

جانشین استاندار کرمان در ستاد مقابله با کرونا تاکید کرد: اعمال محدودیت‌های هوشمند از ساعت صفر امروز براساس رنگ بندی جدید شهرها ادامه پیدا کرده است و منع تردد شبانه در شهرهایی با وضعیت نارنجی که بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارند، تمدید شده است لذا منع تردد شبانه در شهر کرمان همچنان ادامه خواهد داشت.

دکتر “محمدصادق بصیری” عصر امروز ۱۵ آذرماه در جلسه ستاد مقابله با کرونا استان کرمان گفت: طبق آخرین گزارشات اعلامی از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا، تاکنون بیش از یک میلیون ۱۶ هزار نفر مبتلا و بیش از ۴۹ هزار نفر مرگ و میر ناشی از این کووید ۱۹ در کشور گزارش شده است.

وی با اشاره به همکاری مردم در اجرای طرح اعمال محدودیت‌ها از ابتدای آذرماه در کشور و به ویژه استان کرمان، عنوان کرد: محدودیت‌های اجرایی تاثیر خوبی در کاهش ابتلا و مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا در کشور و استان کرمان داشته است اما این به معنای پایان کار نبوده به طوری از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا در کل کشور به ۷ شهرستان باید توجه ویژه شود که یکی از این شهرستان ها، راور در استان کرمان است زیرا هنوز در سطح قرمز قرار دارد.

هفته دوم آذرماه ۱۵۸۹۱ مورد بازرسی انجام شد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان با اشاره به وضعیت کنونی شهرستان‌های استان عنوان کرد: خوشبختانه شهرستان‌های جیرفت، بم، کرمان، کوهبنان، رفسنجان، زرند و سیرجان از وضع قرمز به نارنجی رسیده‌اند و متاسفانه شهرستان نرماشیر از وضعیت نارنجی به قرمز و ریگان از وضعیت زرد به نارنجی رسیده‌اند که باید به آن‌ها تذکر داده شود.

بصیری با اشاره به بازرسی‌های صورت گرفته در هفته دوم آذرماه در سطح استان کرمان بیان کرد: ۹۴۸۴۵ واحد در استان نیازمند به بازرسی دارند که در هفته دوم آذرماه ۱۵۸۹۱ مورد بازرسی توسط ۱۷۳۲ بازرس انجام شد که طی این بازرسی‌ها ۳۰۷ مورد پلمب و تعطیلی در بر داشته است.

وی بیان کرد: استهمال حق بیمه سهم کارفرما در مورد کسب و کارهایی که به اجبار در شرایط کرونا تعطیل شدند، در ماه‌های آذر و دی را هم پوشش می‌دهد همچنین تسهیلات اشتغال محور به بخش ورزش و جوانان نیز تسریع داده شد و مهلت ثبت نام تا پایان دی‌ماه تمدید شده است.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=59604
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.