نعمتی: می‌خواهم صدای رسای افراد دارای معلولیت در جهان باشم


زهرا نعمتی عضو شورای ورزشکاران کمیته بین المللی پارالمپیک شد

عضو تیم پاراتیراندازی ایران و دارند سه مدال طلای پارالمپیک به عنوان عضو شورای ورزشکاران کمیته بین المللی پارالمپیک انتخاب شد.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از ایسنا کمیته بین المللی پارالمپیک ۶ عضو تازه انتخاب شده شورای ورزشکاران (۴ زن و ۲ مرد) IPC را معرفی کرد که این افراد با حضور زهرا نعمتی تا ۳ سال آینده و بازی های پارالمپیک پاریس ۲۰۲۴ در این شورا فعالیت خواهند کرد.

این کمیته به عنوان پلی بین ورزشکاران و سیاست گذاران عمل می‌کند و تاثیر بسیار مهمی در رشد و توسعه جنبش پارالمپیک در دنیا دارد.

اعضای این کمیسیون به شرح زیر هستند:
مارتینا کایرونی از ایتالیا (پارا دوومیدانی)
دانیل دیاس از برزیل (پارا شنا)
عمارا دیورند الیاس از کوبا (پارادوومیدانی)
تاکایوکی سوزوکی از ژاپن (پارا شنا)
جیتسکه ویسر از هلند (بسکتبال با ویلچر)
زهرا نعمتی از ایران (پارا تیروکمان)

این کمیته متشکل از ۶ نماینده از رشته‌های تابستانی و ۳ نماینده از رشته‌های زمستانی بوده و صدای ورزشکار دارای معلولیت در سرتاسر جهان است.

انتخابات شورای ورزشکاران IPC از تاریخ ۱۹ اوت الی ۳ سپتامبر در دهکده بازی‌های پارالمپیک در توکیو برگزار شد و در مجموع ۲۴۴۷ ورزشکار، ۵۵.۵ درصد تمام ورزشکاران حاضر در این دوره از بازی‌ها، با رای خود نمایندگانشان را انتخاب کردند. مشارکت در این دوره با افزایش ۱.۵ درصدی نسبت به دوره قبل( ریو ۲۰۱۶) همراه بود.

زهرا نعمتی پس از قرار گرفتن در جمع اعضای شورای ورزشکاران IPC گفت: «ورزشکاران معلول انسان‌هایی توانمند هستند که سختی‌های جهان را به سخره می گیرند. می خواهم صدای رسای این انسان‌های قدرتمند در IPC و در جهان باشم.»

۳ نماینده دیگر این شورا نیز از بین ورزشکاران ورزش‌های زمستانی در بازی‌های پکن ۲۰۲۲ انتخاب می‌شوند.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=76091
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.