در پی سیل جیرفت و فوت سه شهروند


بازداشت پیمانکار مقصر در اجرای لوله گاز در بخش اسماعیلیه جیرفت

پیمانکار مجری لوله گاز در محور جیرفت به بخش اسماعیلیه (بلوک) حدفاصل روستای آبگرم بازداشت شد.به‌علت بارش‌های سیل‌آسای چند روز گذشته در محور جیرفت – اسماعیلیه و مسدود شدن یک پل، یک دستگاه خودرو گرفتار سیلاب شد که یک نفر از سرنشینان این خودرو که در سیل گرفتار شده بود، توانست خود را نجات دهد و متاسفانه سه نفر از سر نشینان این خودرو جان خود را از دست دادند.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، افشین صالحی نژاد دادستان عمومی و انقلاب شهرستان جیرفت گفت: در این رابطه دستور بازداشت پیمانکار اجرای لوله گاز در محور جیرفت به بخش اسماعیلیه (بلوک) حدفاصل روستای آبگرم صادر و بازداشت شد.

او افزود: به‌علت بارش‌های سیل‌آسای چند روز گذشته در محور جیرفت – اسماعیلیه و مسدود شدن یک پل، یک دستگاه خودرو گرفتار سیلاب شد که یک نفر از سرنشینان این خودرو که در سیل گرفتار شده بود، توانست خود را نجات دهد و متاسفانه سه نفر از سر نشینان این خودرو جان خود را از دست دادند.

دادستان جیرفت تصریح کرد: لوله‌های گاز رها شده از سوی پیمانکار در مسیر رودخانه در زمان بروز سیل شناور شده و دهانه پل در مسیر این رودخانه را مسدود کرده است به همین دلیل آب از مسیر رودخانه منحرف شده است.

دادستان عمومی و انقلاب جیرفت گفت: بنا به درخواست قضایی و حقوقی خانواده‌های متوفیان و مصدومان، کمیته رسیدگی و پیگیری امور حقوقی و قضایی این حادثه تشکیل شده است.

او افزود: دستور و اقدامات ویژه از سوی دستگاه قضایی به منظور رسیدگی فوری صادر شد و در راستای رسیدگی به افراد زیان دیده و جان باختگان حادثه تیمی متشکل از کارشناسان رسمی مرتبط به موضوع تشکیل و با حضور در محل مراحل اولیه علت بروز حادثه را بررسی کردند و هر شخصی دارای قصور در موضوع باشد، تحت تعقیب قضایی قرار خواهد گرفت.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=102698
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.