با تلاش هلال احمر


هشت نفر مفقودی کوه‌های کرمان نجات پیدا کردند

به گزارش «کرمان نو» مدیرعامل هلال احمر استان کرمان از نجات هشت مفقودی در کوههای استان کرمان در یک روز خبر داد. هفت نفر در قالب ۲ گروه در ارتفاعات کوه هزار راین و یک نفر در کوهستان سیرجان مفقود شدند

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان با اشاره به امدادرسانی در سه حادثه مفقودی طی ۲۴ ساعت گذشته گفت: هفت نفر در قالب ۲ گروه در ارتفاعات کوه هزار راین و یک نفر در کوهستان سیرجان مفقود شدند که با تلاش امدادگران به سلامت نجات یافتند. رضا فلاح روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: گزارش مفقودی ۲ نفر در کوه دیشب به جمعیت هلال احمر گزارش و بلافاصله تیم امداد و نجات این جمعیت برای نجات این افراد به محل حادثه اعزام شد.
تیم امداد کوهستان جمعیت هلال احمر استان کرمان پس از اعزام به محل حادثه، عملیات جست و جو و نجات را آغاز کرد تا اینکه امدادگران امروز ۲۹ اردیبهشت افراد حادثه دیده را پیدا و در سلامت کامل به پایین کوه منتقل کردند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان همچنین با اشاره به انجام عملیات نجات پنج نفر مفقودی دیگر در کوه هزار کرمان عنوان کرد: در پی گرفتار شدن این افراد در کوه، زود یک تیم کوهستان برای انجام امدادرسانی به محل حادثه اعزام شدند و افراد مذکور را به محل امن منتقل کردند که امدادرسانی در این حادثه حدود ۲ ساعت به طول انجامید.
فلاح در ادامه با اشاره به گزارش مفقود شدن مردی میانسال در روستای بید شیرین بخش بلورد شهرستان سیرجان گفت: یک تیم امداد و نجات برای انجام عملیات جست و جو و نجات به این منطقه اعزام و فرد حادثه دیده پیدا شد و امدادگران او را تحویل خانواده دادند.
شهرستان سیرجان در فاصله ۱۷۰ کیلومتری غرب و بخش راین در فاصله ۱۰۰ کیلومتری جنوب مرکز استان کرمان قرار گرفته است.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=104517
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.