بر اساس گزارش مرکز آمار

نرخ تورم شهریور خانوارهای کرمانی ۳٫۴ درصد| کرمانی نسبت به دیگر استان‌ها کمترین هزینه خانوار را داشته‌اند

 |  نوشته شده توسط :
نرخ تورم ماهانه خانوارهای شهری به تفکیک استان ها

بر اساس گزارش مرکز آمار ایران خانوارهای کرمانی در شهریورماه سال جاری نسبت به ماه قبل کمترین هزینه را برای خرید «یک مجموعه کالا و خدمات یکسان» در میان دیگر استان‌ها کرده‌اند.

درحالی‌که میانگین نرخ تورم ماهانه در خانوارهای کشور در شهریورماه ۵٫۴ بوده که کمترین نرخ تورم ماهانه خانوارها مربوط به استان کرمان با ۳٫۴ درصد افزایش و بیشترین آن مربوط به استان سیستان و بلوچستان با ۱۰٫۲ درصد افزایش بوده است.

بر اساس این گزارش نرخ تورم دوازده‌ماهه منتهی به شهریورماه ۱۳۹۷ برای خانوارهای کشور به عدد ۱۱٫۳ درصد رسید که بیشترین نرخ تورم دوازده‌ماهه مربوط به استان همدان ۱۴٫۲ درصد و کمترین آن مربوط به استان کرمان ۸٫۹ درصد است.

مرکز آمار ایران برای بررسی میزان نرخ تورم (طی مدت مشخص) خانوارهای کشور یک مجموعه کالا و خدمات یکسان را در دودسته «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» و «کالاهای غیرخوراکی و خدمات» موردبررسی قرار می‌دهد.

در دسته «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» هزینه یک خانوار برای تهیه نان و غلات، گوشت قرمز و سفید و فرآورده‌های آنها،  گوشت ماکیان، ماهی‌ها و صدف داران، شیر، پنیر و تخم‌مرغ، روغن‌ها و چربی‌ها، میوه و خشکبار، سبزیجات (سبزی‌ها و حبوبات)، قندو شکر، مربا، عسل، شکلات و شیرینی، محصولات خوراکی طبقه‌بندی نشده در دسته‌های دیگر، چای، قهوه، کاکائو، نوشابه، آب‌میوه و دخانیات را موردبررسی قرار می‌گیرد.

در دسته «کالاهای غیرخوراکی و خدمات» نیز هزینه یک خانوار برای تامین پوشاک و کفش، مسکن و سایر خدمات (اجاره، خدمات نگهداری و تعمیر واحد مسکونی، هزینه آب، برق و سوخت)، مبلمان و لوازم‌خانگی و نگهداری معمول آن‌ها، بهداشت و درمان، حمل‌ونقل، ارتباطات، تفریح و فرهنگ، آموزش، هتل و رستوران، کالاها و خدمات متفرقه موردبررسی قرار می‌گیرد.

به اشتراک بگذارید :

One response to “نرخ تورم شهریور خانوارهای کرمانی ۳٫۴ درصد| کرمانی نسبت به دیگر استان‌ها کمترین هزینه خانوار را داشته‌اند

  1. سلام دروغه،کرمان بعلت نداشتن استاندارو،هرج ومرج،که هرکس هرکاری دلش خواست میکندیک ربع گوجه فرنگی از۴هزارتومان رسیدبه۱۲هزارتومان سیب زمینی،پیاز،،،وغیره بیاییددرروستاههاببینیدچه خبره من خودم مامورافتخاری حمایت ازحقوق مصرف کنندگان ازسال۱۳۸۶هستم بابانک۵ولی چون حامی نداریم کسی به حرفمان گوش نمیدهدنه اداره صنعت معدن تجارت،ونه فروشنده ها،،بازهم من درخدمتم تادرحومه کرمان فعالیت کنم وبه صنعت معدن تجارت واستانداری یاهرجایی کمک کنم تافشاراقتصادی ازروی دوش مردم برداشته شود۰۹۱۳۸۴۰۲۷۵۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مطالب مرتبط >