طبق اعلام مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت آموزش و پرورش:


۲۰ تیر، آخرین مهلت دانش‌آموزان برای ثبت اعتراض به نمرات امتحان نهایی

بنا بر اعلام مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت آموزش و پرورش، امروز نمرات امتحان نهایی دانش‌آموزان به مدارس اعلام می‌شود و دانش آموزان می‌توانند تا سه‌شنبه (۲۰ تیرماه) نسبت به نمرات خود اعتراض کنند.

 به گزارش کرمان‌نو به نقل از ایسنا، بنا بر اعلام مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش‌وپرورش، امروز مدیران مدارس به نمرات نهایی دانش‌آموزان دسترسی دارند و می‌توانند نمرات را به دانش‌آموزان اعلام کنند.

 در واقع دانش‌آموزان با مراجعه به مدارس روزانه خود و داوطلبان ترمیم نمره و ایجاد سابقه که فارغ‌التحصیل شده‌اند با مراجعه به مدرسه بزرگسالان خود می‌توانند نسبت به نمراتشان مطلع شوند.

 دانش‌آموزان از امروز تا سه‌شنبه ۲۰ تیرماه وقت دارند نسبت به نمرات خود اعتراض کنند. درخواست اعتراض باید توسط خود دانش‌آموز و با پر کردن نمون‌برگ معین انجام شود و پس از ثبت درخواست اعتراض، فرایند بررسی مجدد نمره به‌صورت هم‌زمان آغاز می‌شود.

 اعتراضات به‌صورت کشوری، تصادفی و به‌غیراز استان خود دانش‌آموز انجام می‌شود، به این معنا که برگه‌دانش آموز به‌صورت تصادفی مجدد به استانی غیر از استان خود دانش‌آموز ارسال می‌شود.

 در این راستا برگه‌های امتحانی برای بررسی و تصحیح مجدد در اختیار مصحح چهارم قرار می‌گیرد و ملاک عمل، نمره مصحح چهارم است؛ ازاین‌رو به مدارس توصیه می‌شود از ثبت درخواست اعتراض برای تمامی داوطلبان خودداری کنند و داوطلبان نیز اگر نسبت به ارتقای نمره خود اطمینان دارند، درخواست اعتراض کنند؛ چراکه امکان تنزل نمره وجود دارد و ملاک عمل، نمره اعلامی از سوی مصحح چهارم است.

 داوطلبان باید توجه داشته باشند که مهلت ثبت اعتراض فقط تا ۲۰ تیر است و بعد از آن به‌هیچ‌عنوان به هیچ درخواستی رسیدگی نمی‌شود و این تنها فرصتی است که تمام شرکت‌کنندگان می‌توانند اعتراض داشته باشند.

 قرار است سوابق تحصیلی تا پایان تیرماه و اوایل مرداد برای اعمال سهم ۴۰ درصدی آن در کنکور سراسری به سازمان سنجش اعلام شود؛ اما این امر بستگی به حجم اعتراضات و رسیدگی مجدد به تصحیح اوراق دارد.

 بعد از تأیید سابقه تحصیلی، نمرات تراز می‌شود، یعنی هر درس در هر سال تراز می‌شود و نمره کل برای هر فرد تولید می‌شود و این نمره کل به سازمان سنجش برای اثربخشی سهم ۴۰ درصدی گزارش داده می‌شود. سازمان سنجش نمره کل آزمون نهایی و نمره کل آزمون سراسری را در کارنامه داوطلب درج می‌کند و بعد از تلفیق این دو، رتبه فرد اعلام می‌شود. در واقع داوطلبان هر سال با جامعه آماری خود تراز می‌شوند.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=106404
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.