معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش‌وپرورش:


۳۳ درصد دانش‌آموزان چاق هستند

معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش‌وپرورش درباره چاقی دانش‌آموزان گفت: هم اکنون نرخ چاقی دانش‌آموزان به طور میانگین ۳۳درصد و در برخی استان‌ها ۴۰ درصد است و نسل سلحشور و شجاع ایرانی در حال تبدیل‌شدن به نسلی چاق و تُپل است، سبک زندگی کودکان به سمت کم‌تحرکی و بازی مجازی سوق یافته است.

 ستاری‌فرد ادامه داد: چاقی باعث بلوغ زودرس، ضعف اعتمادبه‌نفس و انزوا می‌شود، شاید بسیاری از خانواده‌ها تمایل داشته باشند که فرزند خود را در باشگاه ثبت‌نام کنند؛ اما توانایی نداشته باشند به همین دلیل باید ورزش مدارس را فعال کنیم.تخصیص امتیاز برای معلمان غیررسمی در آزمون استخدامی

تخصیص امتیاز برای معلمان غیررسمی در آزمون استخدامی

 به گزارش کرمان‌نو به نقل از فارس، صادق ستاری‌فرد، معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش‌وپرورش، امروز چهارشنبه ۲۷ دی‌ماه ۱۴۰۲ در جمع مدیران مدارس گفت: اگر دانش‌آموز به لحاظ سلامت جسمی و روحی در موقعیت مناسب نباشد، یادگیری مناسبی نخواهد داشت، بنابراین دانش‌آموزان باید در دو ساحت علمی و جسمی تقویت شوند.

 او افزود: بازی، مهم‌ترین عنصر تربیتی و ارتباطی با کودکان است، معلم ورزش به دلیل بازی، بیشترین ارتباط را با دانش‌آموزان دارد و محبوب‌ترین معلم است.

 معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش‌وپرورش با اشاره به اینکه کودکان به دلیل بازی‌نکردن با کودکان آنها به سمت فضای مجازی رفته‌اند و در حال تربیت‌شدن در این فضا هستند، یادآور شد: متأسفانه فاصله ما با دانش‌آموزان بیشتر شده است درحالی‌که در دوره متوسطه اول به دلیل دوره حساس نوجوانی، دانش‌آموزان به بیشترین ارتباط نیاز دارند.

 استخدام معلم تربیت‌بدنی و پرورشی احتمالاً اسفند

 معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش‌وپرورش با اشاره به صدور مجوز استخدام معلم تربیت‌بدنی و پرورشی گفت: احتمالاً آزمون استخدامی اسفند امسال برگزار شود؛ اما باید به توانمندی معلمان هم توجه داشته باشیم که برای دانش‌آموز انگیزاننده است، اگر معلم ورزشکار باشد می‌تواند دانش‌آموز را جذب کند؛ بنابراین مدیران مدارس، معلمان را به سمت ارتقای مهارت هدایت کنند چرا که معلم خوب می‌تواند ضعف تجهیزات و برنامه را جبران کند.
او با اشاره به اینکه نمرات برخی دروس مانند هنر و تربیت‌بدنی زینت کارنامه شده‌اند و اکثر دانش‌آموزان در این دروس نمره ۲۰ می‌گیرند بر ضرورت دقت در ارزشیابی درس تربیت‌بدنی تأکید کرد.

 مدارس می‌توانند برای خدمات فوق‌برنامه قرارداد منعقد کنند

 معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش‌وپرورش درباره مصوبات مربوط به این وزارتخانه در برنامه هفتم توسعه گفت: در برنامه هفتم توسعه تصویب شد تا مدارس امکان عقد قرارداد برای ارائه خدمات فوق‌برنامه فرهنگی، قرآنی و ورزشی و هنرستان‌ها امکان فروش تولیدات دانش‌آموزان خود را داشته باشند. امکان عقد قرارداد به مدرسه واگذار شد و درآمد حاصل به طور کامل به همان مدرسه واریز می‌شود.

 ستاری‌فرد درباره قانون منع به‌کارگیری بازنشسته‌ها و منع مداخله کارکنان دولت و ممنوعیت معلمان از عقد قرارداد بیان کرد: طبق برنامه هفتم توسعه مدارس می‌توانند با معلمان شاغل و بازنشسته برای فعالیت‌های فوق‌برنامه و ارائه خدمات قرارداد منعقد کنند.

 او ادامه داد: درگذشته مدارس تمایل داشتند بخشی از فضای خود را برای برنامه‌های تربیتی اجاره دهند؛ اما وقتی این اتفاق می‌افتاد، درآمد حاصل از اجاره فضاهای آموزشی و مازاد به طرح تملک واریز می‌شد؛ اما در برنامه هفتم توسعه مقرر شد این درآمد برای برنامه‌های فرهنگی، تربیتی، اردویی، قرآنی و هنری دانش‌آموزان هزینه شود.

 معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش‌وپرورش با اشاره به اینکه هم اکنون ۲۷۰ هزار معلم عضو صندوق ذخیره فرهنگیان نیستند، گفت: در کنار صندوق ذخیره، حساب پس‌انداز کارکنان دولت وجود دارد که تمام کارمندان عضو آن هستند؛ اما کارکنان هر دستگاهی که صندوق دارد نمی‌توانند عضو حساب پس‌انداز کارکنان دولت شوند.

 او ادامه داد: در برنامه هفتم توسعه این ممنوعیت برای فرهنگیان حذف شد و آنها می‌توانند عضو صندوق ذخیره و حساب پس‌انداز کارکنان دولت باشند، در این فضای رقابتی، صندوق ذخیره ناگزیر است خود را تقویت و مزایایی ارائه کند.

 امتیاز برای معلمان غیررسمی در آزمون استخدامی

 ستاری‌فرد با اشاره اینکه ایجاد فضای ورزشی درون مدرسه‌ای با سرانه یک مترمربع به‌ازای هر دانش‌آموز در قانون برنامه هفتم توسعه هدف‌گذاری شد، گفت: همچنین در هر مدرسه بالای ۷۵ دانش‌آموز باید یک مربی پرورشی وجود داشته باشد.

 معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش‌وپرورش بیان کرد: در برنامه هفتم توسعه مصوب شد تا معلمان بتوانند پاداش پایان خدمت را دریافت کرده و استمرار خدمت بدهند و این موضوع فقط برای وزارت آموزش‌وپرورش مصوب شد. همچنین معلمان غیررسمی شامل خرید خدمات و غیردولتی به‌ازای هر سال خدمت در آموزش‌وپرورش در آزمون استخدامی ضریب ۱۰ درصد دریافت خواهند کرد.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=114018
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.