مرور روزنامه‌های صبح دوشنبه ۲۹ مهر ۹۸

روزنامه‌ها امروز به حرف‌های دیروز رئیس ‌کل بانک ‌مرکزی، عبدالناصر همتی، درباره اوضاع ارزی کشور توجه نشان‌ داده‌اند. اوضاع و اعتراض‌های لبنان و نیز شادی پس‌ از گل مهدی ترابی هم در روزنامه‌های امروز جای ویژه‌ای داشته‌اند.

روزنامه‌های اصولگرا امروز ناگهان به ‌یاد فوتبال افتاده‌اند؛ چرا؟ چون مهدی ترابی، یکی از گل‌زنان دیروز تیم پرسپولیس در برابر پیکان، پس ‌‌از گل پیراهن زیری را نشان داد که روی آن درج ‌شده ‌بود: تنها راه‌نجات‌ کشور = اطاعت از رهبری.

او پس ‌از گل گفت این پیامی بوده برای برخی از مسئولان کشور؛ اخیرا حسن‌ روحانی در دانشگاه تهران، راه‌حل برخی از مشکل‌های کشور را خصوصا درباره تعامل با جهان برای پیشرفت و توسعه، همه‌پرسی از مردم برشمرده بود.

در صفحه ‌یک روزنامه‌ صبح‌ نو، کیهان و جوان، عکس‌ها و تیترهای قابل توجهی به پیراهنی که ترابی جلوی دوربین‌ها به‌نمایش گذاشت، دیده می‌شود.

صبح ‌نو که این کار ترابی را “شلیک ترابی” خوانده و کیهان بالاتر از تصویر مهدی‌ ترابی و پیام‌اش، در گزارش نخست‌اش، سخنرانی روحانی در دانشگاه تهران را حاشیه‌سازی و غفلت از حل مشکلات کشور خوانده است.

 

هفت ‌صبح به دعوای حسام‌الدین‌آشنا و جوادکریمی قدوسی بر سر این‌که پای چه کسانی از دولتی‌ها و مقام‌های دیگر کشور در ماجرای آمدنیوز گیر است، پرداخته است.

این روزنامه نوشته عملیات سپاه برای بازداشت روح‌الله زم اگر چه پنهانی بوده اما یک جریان رسانه‌ای خراب‌ کار را پایان داده ولی حالا به بازیچه‌ سیاسی جریان‌های مختلف کشور بدل شده و احتمالا آسیب‌زا بشود.

شهروند گزارش داده که بانک‌ها دیگر برای دادن وام‌های خرد هم به‌شدت به درآمدهای ماهیانه افراد و سابقه‌ وام‌های آن‌ها حساس شده‌اند. به نوشته این روزنامه این‌ روزها بانک‌‌ها دیگر حاضر نیستند بنای وام‌دادن را بر اعتماد ‌به افراد بگذارند.

روزنامه‌های هر دو جناح به حمله دیروز رئیس‌کل بانک‌مرکزی به خودروسازانی که تنها ارز دولتی را مصرف می‌کنند و بازدهی در اقتصاد ندارند و همتی آن‌ها را فشل خوانده، توجه نشان داده‌اند. ازجمله پیام ما، جمهوری‌ اسلامی و جوان.

جمهوری اسلامی هم‌چنین به طرح افزایش تعطیلی‌ها، با افزوده‌شدن پنج‌شنبه‌ها به تعطیلی‌های رسمی اعتراض کرده.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=36867
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.