رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان:


با لغو تفویض اختیار شورای معادن، کرمان ۷هزار میلیارد تومان ضرر کرد

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان در جلسه مشترک با مجمع نمایندگان استان کرمان گفت: با لغو تفویض اختیار شورای معادن استان‌ها، امسال کرمان حدود  ۷ هزارمیلیارد تومان ضرر کرده است.

طبق اعلام رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان، از حدود ۱۶۸۷ میلیارد تومانی که از محل ۱۵ درصد حقوق دولتی معادن به استان کرمان باید بازگشت داده می شد تاکنون حدود ۲۰۸ میلیارد تومان آن محقق شده است.

مهدی حسینی نژاد پیش از ظهر امروز ۲۹ آذرماه در جلسه مشترک با مجمع نمایندگان استان کرمان گفت: با لغو تفویض اختیار شورای معادن استان ها، امسال کرمان حدود  ۷ هزارمیلیارد تومان ضرر کرده است.

او با اشاره به لزوم بازگشت ۱۵ درصد حقوق دولتی معادن به استان ها می گوید: تاکنون استان حدود ۱۱ هزار و ۲۵۰ میلیارد تومان به خزانه واریز کرده که از این عدد ۲۰۸ میلیارد تومان به کرمان بازگشت داده شده است.

به گفته حسینی نژاد، ماده ۴۳ درباره اختصاص یک درصد فروش معادن برای آلایندگی در مناطق همجوار معدن، قانون برنامه ششم توسعه باید در برنامه هفتم هم آورده شود و امسال میزان فروش معادن استان بیش از ۲۰۰ هزار میلیارد تومان بوده که یک درصد آن عدد چشمگیری خواهد بود اما در قانون بودجه سقف گذاشته اند و سهم استان ۵۰۰ میلیارد تومان تعیین شده است.

طبق اعلام رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان، از ابتدای سال تاکنون ۲۲۸ میلیارد تومان به استان کرمان از بابت یک درصد فروش معادن بازگشت داده شده است.

شهباز حسن پور نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست با انتقاد از عدم تبعیت شرکت های بزرگ صنعتی و معدنی از انتقال گردش مالیشان به کرمان، تاکید کرد: حتی ۲۰ درصد پول های این شرکت ها در بانک های استان نیست و تنها راهکار استیضاح وزیر صمت است.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=99690
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.