وجود ۱۰۰۰ کودک کار و خیابانی در استان

به گفته مدیر‌کل بهزیستی استان کرمان در بدترین حالت هزار کودک کار و خیابانی در استان کرمان وجود دارد که اکثریت آنها اتباع بیگانه غیرمجاز هستند.

صادق‌زاده امروز در کارگروه اجتماعی استان کرمان در سالن پیامبر اعظم(ص) استانداری کرمان که با حضور بصیری معاون سیاسی اجتماعی استاندار کرمان برگزار شد، اظهار داشت: ساماندهی هر کودک خیابانی برای ما 3 میلیون و 700 هزار تومان هزینه دارد.

وی با بیان اینکه در بدترین حالت هزار کودک کار و خیابانی در استان کرمان وجود دارد که اکثریت آنها از اتباع بیگانه غیرمجاز هستند گفت: اگر همه دستگاه‌ها پای کاربیایند، می‌توانیم با توانمندسازی این کودکان آنها را به آغوش خانواده برگردانده و حمایت‌های لازم را در خانواده انجام دهیم.

مدیر‌کل بهزیستی استان کرمان با اشاره به اینکه جمع‌آوری کودکان کار در استان بر اساس مصوبات ستاد کرونا متوقف شده است افزود: ماده 6 قانون حمایت از کودکان خیابانی، کار و اتباع توسط دستگاه‌های مسئول و وظایف آنها را به تفکیک مشخص کرده است.

وی با تاکید بر اینکه این وظایف از قانون مشخص و به دستگاه‌ها ارسال می‌شود گفت: از ستاد کرونا درخواست داریم با جمع‌آوری کودکان خیابانی موافقت کرده و این کودکان در شهر رها نباشند.

صادق‌زاده با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون804 کودک خیابانی شناسایی شده که از این تعداد 310 کودک ایرانی و 494 کودک از اتباع بیگانه غیر‌مجاز بودند خاطر‌نشان کرد: این کودکان از خدمات آموزشی روزانه و حمایتی استفاده می‌کنند و تعداد 68 نفر نیز از کودکان ایرانی بی‌سرپرست و بد سرپرست در مراکز شبانه‌روزی نگه‌داری و از خدمات حمایتی بهره‌مند شدند.

وی با اشاره به اینکه جمع‌آوری معتادان متجاهر از سطح شهر نیز با همکاری نیروی انتظامی انجام شده است گفت: ساماندهی این افراد انجام شده و امیدواریم با همکاری تمام دستگاه‌ها شاهد برگشت این افراد به سطح شهر نباشیم.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=60172
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.