مدیرکل امور فنی صندوق بازنشستگی کشوری؛


جزئیات برقراری و پرداخت حقوق تازه بازنشسته شده‌های آموزش و پرورش چگونه است؟

 مدیرکل امور فنی صندوق بازنشستگی کشوری جزئیات برقراری و پرداخت حقوق شاغلان تازه بازنشسته شده از وزارت آموزش و پرورش از مهر ۱۴۰۲ را تشریح کرد.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از ایرنا، مدیرکل امور فنی صندوق بازنشستگی کشوری در تشریح جزئیات برقراری و پرداخت حقوق شاغلان تازه بازنشسته شده آموزش و پرورش افزود: از مهرماه امسال ۶۵ هزار و ۴۰۰ نفر از شاغلان وزارت آموزش و پرورش، بازنشست شده یا در آستانه بازنشستگی قرار گرفته‌اند.

 وی ادامه داد: تا امروز (شنبه ۲۷ آبان‌ماه ۱۴۰۲) برای ۵۳ هزار و ۴۰۰ نفر از شاغلان فرهنگی که بازنشسته شده‌اند، باتوجه‌به ارسال مدارک و مستندات لازم از سوی دستگاه اجرایی محل اشتغال، حکم بازنشستگی قطعی صادر شده است.

 مسلمی افزود: از این تعداد که حکم بازنشستگی برای آن‌ها صادر شده، ۳۰ هزار و ۵۹۶ نفر در مهرماه حقوق بازنشستگی خود را دریافت کرده‌اند.

 وی گفت: ۲۱ هزار نفر نیز که تا پیش از محاسبه حقوق‌ها حکم بازنشستگی آن‌ها جاری شده از این ماه (آبان)، همراه با سایر بازنشستگان و وظیفه‌بگیران تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری، حقوق خود را دریافت خواهند کرد.

 مدیرکل امور فنی صندوق بازنشستگی کشوری تصریح کرد: تعداد محدودی از بازنشستگان هستند که حکم بازنشستگی برای آن‌ها صادر شده، اما به دلیل اینکه تاریخ صدور حکم آن‌ها پس از موعد محاسبه حقوق آبان‌ماه بوده است، از آذرماه حقوق بازنشستگی را به همراه معوقات دریافت خواهند کرد.

 وی اضافه کرد: این افراد نگران حقوق ماه‌های قبل خود نباشند، چراکه حقوق بازنشستگی از تاریخ بازنشستگی محاسبه و پرداخت خواهد شد.

 مسلمی تصریح کرد: در حال حاضر ۱۲ هزار پرونده نیز به دلیل نقص مدارک یا ارسال‌نشدن مستندات لازم از سوی دستگاه‌های آموزش و پروش محل خدمت، باز بوده و همچنان در حال رسیدگی و رفع نقص است که به‌محض تکمیل مدارک یا ارسال آن از سوی دستگاه مربوطه، حکم بازنشستگی این افراد نیز صادر و حقوق آنان برقرار خواهد شد.
جدیدترین داده‌های آماری صندوق بازنشستگی کشوری تا پایان شهریور ۱۴۰۲ نشان از وجود یک میلیون و ۶۴۱ هزار و ۳۴۰ نفر از جامعه بازنشستگان و حقوق‌بگیران تحت پوشش این صندوق را دارد که یک میلیون و ۳۲۷ هزار و ۹۷۵ نفر از آنان بازنشسته، ۱۳ هزار و ۲۲۵ نفر به‌عنوان ازکارافتاده، ۶۱ هزار و ۹۹۱ نفر شاغل متوفی و ۲۳۸ هزار و ۱۴۹ نفر آنان را بازنشستگان متوفی تشکیل می‌دهند.

 بیشترین افراد تحت پوشش مربوط به وزارت آموزش و پرورش با جامعه آماری ۶۹۵ هزار و ۸۶۸ نفر و در مجموع ۷۷.۴۱ درصد کل جامعه آماری صندوق بازنشستگی و کمترین آن نیز از نیروهای وزارت نیرو با یک‌صدم افراد شاغل کسورپرداز به شمار می‌روند.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=111159
1 نظر
  1. معلم معترض می گوید

    واقعا خاک بر سر کسانی که آموزش و پرورش رو اداره میکنن، بازنشستگی رو پیش پیش می‌گیرند و یک سال بعد در چهار قسط پرداخت میکنن، الان هم دوماه هست که حقوق باز نشستگان ۱۴۰۲را نداده اند. توی مخ این افراد چی گذاشتند فکر نمیکنن این ماههایی که حقوق نمیدن. باز نشسته چه کار باید بکند. تف به این مدیریت نا کار آمد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.