ذوالجودی:


تالاب جازموریان ثبت بین المللی می شود

سرپرست معاونت محیط زیست دریایی و تالاب‌های سازمان محیط زیست کشور گفت: جازموریان تنها تالابی است که آب شیرین دارد وتلاش می‌کنیم این تالاب را ثبت بین المللی کنیم.

به گزارش کرمان نو به نقل از باشگاه خبرنگاران، ذوالجودی، سرپرست معاونت محیط زیست دریایی و تالاب‌های سازمان محیط زیست کشور گفت: تالاب جازموریان یکی از تالاب‌های خوب کشور از نظر آبگیری است که در زمان بارندگی‌ها زمستان گذشته ۸۰ درصد آن آبگیری شده است و اکنون ۵۰ درصد آبگیری آن باقی مانده است.

او می گوید: احتمال می‌دهیم دچار کمبود بارش و کم شدن سطح آب شویم که با وزارت نیرو هماهنگ کرده ایم که حقابه تالاب حفظ شود.

به گفته ذوالجودی جازموریان تنها تالابی است که آب شیرین دارد وتلاش می‌کنیم این تالاب را ثبت بین المللی کنیم تا بتوانیم برای حفظ آن از کمک‌های بین المللی بهره ببریم.

او می گوید: باید با جهادکشاورزی هماهنگ شود که برای چرای دام در محدوده این تالاب برنامه ریزی صورت بگیرد تا باعث تخریب این منطقه نشوند.

سرپرست معاونت محیط زیست دریایی و تالاب‌های سازمان محیط زیست کشور  گفت: هم سازمان حفاظت محیط‌زیست و معاون علمی و فناوری رئیس جمهور برنامه دارند تا از مالچ طبیعی برای تثبیت شن های روان استفاده شود تا به طبیعت آسیب وارد نشود و چند شرکت دانش بنیان تولیداتی در این زمینه دارند که از آنها استفاده خواهد شد.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=87309
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.