خطر سرمازدگی محصولات کشاورزی جنوب را تهدید می‌کند

کارشناس مرکز هواشناسی استان کرمان گفت:با توجه به روند کاهش دما خطر سرمازدگی محصولات کشاورزی در شهرستان‌های جنوبی دور از انتظار نیست.

به گزارش کرمان نو به نقل از باشگاه خبرنگاران، فهیمه راستی با اشاره به این که هم اکنون آسمان استان صاف تا کمی ابری است گفت: برای روز‌های پایانی هفته بارش برف وباران در سطح استان پیش بینی می‌شود.

او افزود: با توجه به روند کاهش دما خطر سرمازدگی محصولات کشاورزی در شهرستان‌های جنوبی دور از انتظار نیست.

راستی با اعلام اینکه گلخانه داران، دامداری‌ها، مرغداری‌ها و انبار داران مراقب تنظیم گرمایشی سالن‌ها باشند بیان کرد:گلخانه‌های که سیستم گرمایشی ندارند تا طلوع آفتاب یک ساعت یکبار با آب چاه محصولات خود را آبیاری کنند.

او گفت: کشاورزان با تامین سوخت از سرمازدگی محصولات خود جلوگیری کنند.

راستی با بیان اینکه آبگرفتگی معابر، جاری شدن روان آب وسیل به خصوص در مناطق جنوبی دور از انتظار نیست افزود:در مناطق کوهستانی بارش برف باعث لغزندگی جاده‌ها می‌شود و رانندگان زنجیر چرخ با خود داشته باشند.

او گفت:این بارش تا روز دوشنبه هفته آینده در استان ادامه دارد.

راستی بیان کرد: شهرستان منوجان در ۲۴ ساعت گذشته با دمای ۲۴ درجه سانتیگراد، گرم‌ترین منطقه استان بود وصبح امروز لاله زار با دمای ۹درجه سانتیگراد زیر صفر سردترین نقطه استان به ثبت رسیده است.

کارشناس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی استان حداقل دمای امروز شهر کرمان را ۳ درجه سانتیگراد زیر صفر اعلام کرد و گفت: امروز کرمان در گرم‌ترین ساعات به ۱۴ درجه سانتیگراد می‌رسد.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=82376
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.