به مناسبت هفته میراث فرهنگی صورت گرفت


بازدید رایگان موزه‌های کرمان برای دانش‌آموزان و دانشجویان

معاون میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان کرمان با اشاره به ۲۸ اردیبهشت، روز جهانی موزه و آغاز هفته میراث‌ فرهنگی گفت: در این هفته بازدید از موزه‌ها و اماکن تاریخی استان کرمان برای دانش‌آموزان و دانشجویان رایگان است.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از ایسنا، شفیعی معاون میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان کرمان با اشاره به اینکه به مناسبت روز جهانی موزه، بازدید از موزه‌ها و اماکن تاریخی برای همگان رایگان است، اظهار کرد: امسال براساس تصمیمات اتخاذ شده دانش‌آموزان و دانشجویان می‌توانند به مدت یک هفته از اماکن مذکور به صورت رایگان بازدید کنند.

وی به برگزاری کارگاه آموزشی آشنایی با میراث‌ فرهنگی برای کودکان اشاره کرد و افزود: اجرای برنامه‌های مرتبط با میراث‌فرهنگی توسط کودکان به عنوان روایتگران موزه‌ها نیز با همکاری کانون پرورش فکری استان را در هفته میراث‌فرهنگی خواهیم داشت.

شفیعی با بیان اینکه استان کرمان دارای ۲۰ موزه مشارکتی، غیرمشارکتی و خصوصی است که طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده در هفته میراث‌فرهنگی بر تعداد آنها افزوده خواهد شد، تاکید کرد: از علاقمندان درخواست می‌شود از فرصت به‌وجود آمده استفاده کنند و در روز جهانی موزه از موزه‌ها و اماکن تاریخی استان کرمان دیدن کنند.

معاون میراث فرهنگی استان کرمان خاطرنشان کرد: ساعت بازدید موزه ها از ۹ تا ۱۹ به صورت یکسره است.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=104393
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.