افزایش کاشت پنبه در ارزوئیه

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ارزوئیه گفت: با توجه به افزایش کاشت پنبه امسال نسبت به پارسال پیش بینی می‌شود سطح زیر کشت به ۱۵۰۰ هکتار برسد.

به گزارش کرمان نو به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، امیری، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ارزوئیه گفت: کاشت پنبه در شهرستان ارزوئیه از اواخر اردیبهشت ماه آغاز و تا اواخر خردادماه ادامه دارد.

او با بیان اینکه سطح زیر کاشت پنبه در این شهرستان در سال زراعی جاری، با توجه به استقبال زیاد کشاورزان واشتغالزایی بالای کشت پنبه، نسبت به پارسال افزایش یافته است، افزود: پیش بینی می‌شود سطح زیر کشت امسال به ۱۵۰۰ هکتار برسد.

امیری با اشاره به اینکه ارقام پنبه کاشته شده شامل، ماکسا، فجر، لیدر و ورامین است، افزود: کشاورزان بذر مورد نیاز خود برای کاشت را از کارخانه پنبه وتعاونی‌های تولید به قیمت ۱۵۵۰۰ تومان خریداری می‌کنند.

او تصریح کرد: مناطق عمده کشت پنبه در شهرستان بخش مرکزی ومنطقه وکیل آباد است.

امیری ابراز داشت: برای کشت پنبه در سال زراعی جاری ۶۰ تن بذر کرک دار و ۵ تن بذر دلینته توزیع شده است و نحوه کاشت پنبه در شهرستان به صورت سنتی و میزان مصرف بذر در هر هکتار ۶۰ کیلوگرم است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ارزوئیه گفت: در کشت پنبه امسال پروژه‌های مقایسه ارقام ۲ طرح، پایلوت تغذیه، ایجاد مزارع الگویی با ضدعفونی بذر ومقایسه چند نوع سم برای کنترل بیماری مرگ گیاهچه وبوته میری، کشت نشایی پنبه درسطح یک هکتار و… اجرا می‌شود.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=71689
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.