تصویب صادرات مرکبات به چین/ جنوب کرمان در تولیدات خارج فصل به داد کشور رسیده است

معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور باغبانی از مصوبه صادرات مرکبات به چین خبرداد و گفت: جنوب کرمان قلب تولید کشور است و در تولیدات خارج فصل به داد کشور رسیده است.

به گزارش کرمان نو به نقل از ایسنا، «محمدمهدی برومندی» امروز دوم تیرماه در آیین معارفه و تکریم رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان با اشاره به مشغله های کاری دولت اظهار کرد: وزارت جهادکشاورزی مسئول امنیت غذایی است و بر اساس قوانینی که ابلاغ شده از مزرعه تا سفره مردم را باید مدیریت کنیم که این مهم توسط قانونگذار تکلیف شده است.

وی با اشاره به جنگ اقتصادی افزود: باید در مقطعی تولید کنید که در جنگ اقتصادی هستیم که هدفگذاری دشمن سفره های مردم است و بخش کشاورزی مفتخر است که در تامین نیازهای کشور موثر بوده و در جنگ اقتصادی شاهد تحولاتی هستیم.

برومندی به تبعات جنگ اوکراین و روسیه اشاره کرد و گفت: امروز کمبود غذا و تهدید به آینده به یک مشکل جدی تبدیل شده که دولت در حال رصد تولیدات است و متناسب با شرایط موجود برنامه ریزی می کنند.

وی از تشکیل قرارگاه امنیت غذایی خبرداد و گفت: وزارت جهادکشاورزی قرارگاه امنیت غذایی را تشکیل داده و یک برنامه مفصل به مجلس ارائه شده است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: کشاورزی قراردادی از محورهای اصلی وزیر است و باید بگویم با سابقه قانونگذاری که دارم معتقدم کشاورزی قراردادی باید اجرا شود و یکی از راه های برون رفت از مشکلات کشاورزی محسوب می شود.

وی با اشاره به چراهای پیش روی بخش کشاورزی گفت: یک نکته‌ مهم وجود دارد که برنامه الگوی کشت را داریم و برای اینکه تولید لطمه نخورد و چراهای زیادی که به وجود می آید، باید پاسخ بدهیم لذا می طلبد همه بخش های دولت کمک کنند.

برومندی با تشریح بیمه محصولات کشاورزی گفت: این بیمه با سایر بیمه ها متفاوت است زیرا در بخش کشاورزی یک توده هوای سرد 10 استان را تحت تاثیر قرار می دهد و از سوی دیگر توسعه یافته ترین کشورهای دنیا فقط موفق به جبران 25 درصد در آمد محصولات کشاورزی شده اند.

وی تولید تجاری را مورد تاکید قرار داد و افزود: تولید مازاد بر مصرف و تولید تجاری را باید داشته باشیم و تجاری سازی تولید در دستور کار است.

معاون‌وزیر جهاد کشاورزی گفت: قرارگاه دیپلماسی غذایی تشکیل شده و میز صادرات فعال است و رصد و پایش محصولات برای تجاری سازی در حال انجام و مجوز صادرات مرکبات به چین صادر شده است.

وی افزود: شرایط سختی پیش رو داریم و در جنوب کرمان دغدغه های جدی از جمله آب داریم و برای برون رفت از این مشکلات باید اعتبارات خاصی تزریق کنیم و باید برنامه علمی و پیوسته داشته باشیم.

برومندی اظهار کرد: جنوب کرمان قلب تولید کشور است و در تولیدات خارج فصل به داد کشور رسیده اما با وجود 30 هزار هکتار مرکبات هنوز نهال گواهی شده ارائه نداده ایم.

وی به سفر ریاست جمهوری اشاره کرد و گفت: پیگیر مصوبات رئیس جمهور هستیم. در سفرهای رئیس جمهور ریل گذاری های خوبی صورت می گیرد و با توجه به اینکه 90 درصد معیشت مردم به کشاورزی است و سهم بخش کشاورزی را باید از اعتبارات داده شود که به مردم خدمت کنیم و استان باید مصوبات سفر ریاست جمهوری را به شکلی تدوین کند که چندین مشکل اساسی را حل کنیم.

برومندی گفت:دکشور در حال یک جراحی اقتصادی است که همکاری مردم و تولیدکنندگان قابل تقدیر است و انتظار است از این مقطع عبور کنیم و از یک پایداری در تولید برخوردار شویم.

به گزارش کرمان نو، با حضور فعالان بخش کشاورزی، معاون وزیر جهاد کشاورزی و نمایندگان مردم جنوب کرمان در مجلس شورای اسلامی احمد احمد پور به عنوان رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب‌ کرمان معرفی و از زحمات سعید برخوری رئیس سابق تحلیل به عمل آمد.


لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=90376
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.