بعد از تخریب قسمتی از سیل‌بند با حکم شاکی خصوصی صورت گرفت


دستور استاندار برای ترمیم فوری سیل‌بند جیرفت

بعد از حکمی که یک تعاونی برای تخریب سیل‌بند جیرفت گرفته بود و موجب تشدید سیلاب شده بود، استاندار کرمان در نشست ستاد حوادث دستور داد تا سیل‌بند جیرفت در سریع‌ترین زمان ترمیم و اگر زمین حق آنهاست در جای دیگری به آنها زمین داده شود چراکه سیل بند اولویت است.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از ایرنا، شکسته شدن سیل بند خاکی در اطراف جیرفت از دیروز عصر سیلاب را در جیرفت تشدید کرد و در نتیجه آن سه تن جان باختند.فرماندار جیرفت گفته بود  به دلیل حکم دستگاه قضایی قسمتی از این سیل بند که در املاک شرکتی بوده تخریب و هم اکنون این سیل بند ناقص برای شهر جیرفت خطر آفرین شده است.

استاندار کرمان روز چهارشنبه پس از بازدید از مناطق درگیر سیل دیشب جیرفت در نشست ستاد حوادث این شهرستان اظهار کرد: برداشتن سیل بند خطرناک بوده است، بنابراین شورای تامین مصوب کند اقدامی برای ساخت و ساز انجام نشود و بلافاصله سیل بند آنجا ترمیم شود.

محمد مهدی فداکار، با اشاره به حکمی که یک تعاونی برای تخریب سیل بند گرفته است ادامه داد: اگر زمین حق آنهاست در جای دیگری به آنها زمین داده شود چراکه سیل بند اولویت است.

استاندار کرمان اضافه کرد: جیرفت از چند طرف به رودخانه می‌رسد و اگر مراقبت نشود خطرات سیل آن را تهدید می‌کند.

وی درباره حوادثی که در بخش اسماعیلی جیرفت در نتیجه سیل رخ داد هم گفت: روستای اکبرآباد بیشترین آسیب را دیده و منازل دچار آبگرفتگی شده است.

فداکار تاکید کرد: در استانداردها سختگیری و تدبیر صورت گیرد تا راه‌های جایگزین پیدا شود و مردم در مسیر زون (محدوده عبور) سیل ساخت و ساز نکنند.

وی با بیان اینکه آسیب‌ها مستندسازی تا مشخص شود آیا دستگاهی کوتاهی کرده است یا خیر افزود: جهاد کشاورزی خسارت های کشاورزی را برآورد و راهداری نیز ارزیابی خسارت و ترمیم جاده‌ها را آغاز کند.

استاندار کرمان با اشاره به کمبودها در حوزه هواشناسی ادامه داد: نقص اصلی زیرساخت های هواشناسی مشهود است و اطلاعات به‌روزی از میزان بارندگی در اسماعیلی وجود ندارد.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=102683
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.