افزایش 50 درصدی مصرف CNG در استان کرمان

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمان با اشاره به آغاز اجرای طرح گران شدن قیمت بنزین از افزایش مصرف ماهیانه بیش از ۶ میلیون متر مکعب سوخت CNG نسبت به قبل از اجرای طرح در استان کرمان خبر داد.

منوچهر فلاح گفت: با افزایش قیمت بنزین، گرایش مصرف‌کنندگان به استفاده از گاز طبیعی فشرده، افزایش یافته است به طوری که پس از اجرای طرح سهمیه بندی سوخت، در سالجاری تاکنون مصرف سوخت CNG در استان کرمان ۵۰ درصد بیشتر شده است.

مدیر عامل شرکت گاز استان کرمان ادامه داد: گاز به صورت CNG، سوخت پاک و ارزان تری در مقایسه با سایر سوخت ها است و استفاده از این سوخت از لحاظ اقتصادی مقرون به‌صرفه بوده و به طور قابل ملاحظه ای سبب کاهش میزان آلودگی هوا و محیط زیست می شود.

دیگر چه خبر؟

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۷۷جایگاه سوخت CNG به‌ صورت شبانه‌روزی در استان کرمان فعال است اظهار کرد: مصرف CNGدر خودروهای سواری دوگانه سوز به طور میانگین در روز به ۶۳۰ هزار مکعب رسیده است که تا پیش از از اجرای طرح سهمیه بندی بنزین به‌ طور میانگین روزانه ۳۵۰ هزار مترمکعب گاز طبیعی فشرده (سی‌ان‌جی) در جایگاه‌های عرضه استان توزیع می‌شد.

فلاح با اشاره به اینکه باید امکانات و بسترهای لازم برای استفاده از CNG در استان فراهم شود، تصریح کرد: گاز CNGنسبت به سایر سوخت ها، پاک و ارزان است و مصرف کنندگان باید سیستم CNG خودروی خود را در مراکز معتبر و استاندارد نصب کنند و به هیچ عنوان از گاز LPG(گاز مایع)، به جای گاز CNG  استفاده نکنند و در هنگام سوخت گیری در جایگاه های CNGهمه سرنشین ها از خودرو پیاده شوند.

مدیر عامل شرکت گاز استان کرمان تاکید کرد: شرکت گاز استان کرمان هم اکنون در مناطق جنوبی و کمتر برخوردار از جایگاه های CNG باتوجه به توسعه گازرسانی و رشد مصرف کنندگان از گاز طبیعی زیر ساخت های لازم به منظور راه اندازی جایگاه های جدید توسط بخش خصوصی را فراهم آورده است.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=41220
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.