وزیر اقتصاد در بافت:


بانک‌ها مانع رشد و توسعه هستند

وزیر اقتصاد و دارائی گفت: متاسفانه در حال حاضر بانک‌ها خودشان مانع رشد و توسعه هستند و معتقدیم اگر این زنجیر را برداریم پرنده خواهد پرید.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از ایسنا احسان خاندوزی صبح امروز ۳۰ مهرماه در شورای اداری شهرستان های بافت، رابر و ارزوئیه با اشاره به اقدامات صورت گرفته، مسیر اقتصادی کشور را مسیری روشن دانست و گفت: همه مسیر پیشرفت شهرها و استان ها از یک جاده نمی گذرد. طبق تجربیات گذشته، بخش ها و مناطقی که مزیت های ویژه خود را دریافته و قدرت بسیج امکانات و عوامل داشتند حتی در شرایطی که مورد اقبال و توجه دولتمردان نبودند، توانستند راه پیشرفت خود را هموار کنند.

او، بر لزوم کنار هم نشاندن اضلاع مختلف پیشرفت اقتصادی کشور تاکید کرد و افزود: این اقدام منجر به اقتصاد پایدار و اشتغال پایدار در آینده خیلی نزدیک خواهد شد.

وزیر اقتصاد در واکنش به مهاجرت ۵۰ درصدی مردم سه شهرستان بافت، ارزوئیه و رابر، عنوان کرد: این موضوع را به صادرات انسان‌های خوش فکر و باسواد تعبیر می کنم و اگر از این سرمایه اجتماعی در راستای توسعه استفاده شود و هر کدام از آنها حتی به اندازه قطره ای نقش آفرینی کنند؛ هیچ وقت شاهد چنین اتفاقی نخواهیم بود اما نباید همزمان روی چندین پروژه تمرکز کرد، حتما پیشرفت منطقه را خواهید داشت.

به گفته خاندوزی، مساله زیرساخت ها و راه های مواصلاتی در این سه شهرستان باید حل شود و پیگیری ویژه ای در این زمینه خواهیم داشت اما سوال این است که چطور جاده ای ۱۵ سال است که هنوز به بهره بردرای نرسیده است؟

وزیر اقتصاد و دارائی با تاککید بر اینکه باید از منابع و ظرفیت های داخلی استان برای تسریع در پروژه ها استفاده شود می افزاید: سرمایه راکد بلااستفاده در کشور زیاد است و بر روی معادنی (ظرفیت و پتانسیل ها) خوابیده ایم که هیچ نگاهی به آنها نمی کنیم.

او با طرح پرسش هایی از بانک‌های عامل ادامه داد: آیا واقعا شبکه بانکی کشور باید نگاه یکسان اعطای تسهیلات در همه مناطق را داشته باشد؟ آیا نمی توان از اعتبارات اشخاص استفاده کرد؟. متاسفانه در حال حاضر بانک ها خودشان مانع رشد و توسعه هستند و معتقدیم اگر این زنجیر را برداریم پرنده خواهد پرید.

خاندوزی با اشاره به سامانه توثیق الکترونیک دارایی با نام «ستاره» مبنی بر اعلام دارایی های مردم جهت وثیقه، اظهار کرد: در این سامانه تمام دارایی های(نقدی و غیرنقدی) که مردم دارند تجمیع می شود و جزو تضامین بانک استفاده خواهد شد و دیگر به این اندازه در خصوص وثیقه گیری با مشکل روبرو نخواهیم شد.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=97764
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.