رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار کشور در کرمان:


بخش خصوصی باید بازیگر اصلی بازار سرمایه باشد

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار کشور در همایش “معرفی ابزارهای نوین مالی” در اتاق بازرگانی کرمان گفت: مهم‌ترین بحث در بازار سرمایه، اعتمادسازی است که یک بنگاه می‌تواند با پوشش ریسک‌های مربوطه، سودآوری درستی داشته باشد و با توجه به ابزارها می‌توانیم این کار را انجام بدهیم و معتقدیم بخش خصوصی باید بازیگر اصلی این بازار باشد.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از ایسنا، عشقی صبح امروز ۱۴ اردیبهشت ماه در همایش “معرفی ابزارهای نوین مالی” در اتاق بازرگانی کرمان با اشاره به ظرفیت‌ها و دارائی‌های این استان به ویژه در بخش معدن اظهار کرد: یکی از موانع بر سر راه فعالان اقصادی این است که ارتباط درست را با آنها برقرار نکردیم و آشنایی کاملی با فرآیندهای بازار سرمایه ندارند.

وی افزود: از سال گذشته تلاش داریم با مراجعه به استان‌ها، مجموعه بازار سرمایه را سالی یک بار بیاوریم تا این ارتباط با فعالان اقتصادی ایجاد شود.

عشقی بیان کرد: فعالیت بورس‌های منطقه‌ای مهم است اما برای اینکه در سطح بالا و تصمیم گیری بورس، در طراحی ابزارها و مقررات گزاری درگیری مستقیم داشته باشیم نیاز بود به صورت حضوری با فعالان اقتصادی گفت و گو کنیم تا فرآیند به نحوی طراحی شود تا این مانع برطرف شود.

رئیس سازمان بورس با اشاره به نشاط بازار سرمایه عنوان کرد: اکنون خوشبختانه مردم مجددا اعتماد کردند و روزانه تقریبا نزدیک به ۱۰۰۰ میلیارد تومان ورودی بازار سرمایه است و هنر ما این است منابع را به سمت سرمایه‌گذاری مولد سوق بدهیم و سفرهای استانی در همین راستا است.

وی اظهار کرد: مهم ترین بحث در بازار سرمایه، اعتمادسازی است که یک بنگاه می‌تواند با پوشش ریسک های مربوطه، سودآوری درستی داشته باشد و با توجه به ابزارها می‌توانیم این کار را انجام بدهیم و معتقدیم بخش خصوصی باید بازیگر اصلی این بازار باشد.

عشقی در بخش پایانی سخنانش بیان کرد: از دوستان استان کرمان خواستیم یک هلدینگ سهامی عام پروژه یا پنج شرکت سهامی عام پروژه تعریف کنند و به مردم واگذار شود تا روند فعالیت پروژه‌های نیمه فعال و متوقف را سرعت بدهیم.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=103933
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.