تاکید سرپرست وزارت صمت بر افزایش استخراج در شرکت سنگ آهن گهر زمین

سرپرست وزارت صمت با اشاره به سال جهش تولید و الزام رفع موانع تولید در کشور ، بر تامین سنگ آهن مورد نیاز مجتمع های عظیم صنعتی کشور تاکید کرد.

دکتر مدرس خیابانی در نشست روز جمعه ، پس از استماع گزارش دکتر سعید صادقی گوغری عضو هیات مدیره شرکت گهرزمین اقدامات صورت‌ گرفته در این مجتمع معدنی را ارزشمند و قابل‌تقدیر دانست و از زحمات تلاشگران سخت کوش این شرکت قدردانی کرد .

وی افزود : در شرایطی که دشمن با تحریم های ظالمانه،اقتصاد کشور را هدف قرار داده است تولید محصولات دارای ارزش افزوده بالا و ارز آوری برای کشور به واقع جهاد است.

از جمله تصمیمات مهم این نشست تشکیل هیاتی از معاونین وزیر صمت برای حضور در استان کرمان ظرف دو هفته آینده با هدف رفع موانع تولید و رسیدن این مجتمع عظیم معدنی به ظرفیت های قابل انجام بود که قطعاً آثار مثبت آن در چشم انداز آینده فولاد کشور ارزنده خواهد بود . همچنین با کلیات افرایش استخراج تا سقف ۳۰ میلیون تن مورد موافقت قرار گرفت و در خصوص نحوه تعیین قیمت سنگ آهن مقرر گردید پیشنهاد فنی و اقتصادی شرکت گهرزمین از طریق استاندار محترم به وزیر صمت ارایه گردد .

در ابتدای این نشست دکتر صادقی گوغری عضو هیات مدیره شرکت سنگ آهن گهرزمین ضمن قدردانی از سرپرست وزارت صمت که به همراه معاونین خود در روز تعطیل ، رسیدگی به مشکلات صنایع و معادن را از جمله برنامه های کاری خود قرار داده اند ، گزارش کاملی از عملکرد شرکت ارائه داد و در ادامه چالش های این شرکت در راستای تحقق جهش تولید را شرح و یادآور شد چنانچه موضوعات مطروحه به نحو شایسته پیگیری و اجرایی شود شرکت سنگ آهن گهرزمین امکان ایجاد اشتغال به نحو محسوس را داشته و با همکاری وزارت دفاع زمینه تولید ماشین آلات معدنی فراهم است .

دکتر محسن مصطفی پور معاون بازرگانی شرکت سنگ آهن گهرزمین نیز در این دیدار گفت : این شرکت آمادگی دارد با ایجاد امکان افزایش استخراج و تولید سنگ آهن نیاز شرکتهای معظم فولادی از جمله ذوب آهن اصفهان که مورد تاکید سرپرست وزارت صمت است را در قالب تهاتر تامین نماید و همچنین نیاز ارزی کشور از مسیر صادرات محصولات دارای ارزش افزوده بالا نیز امکان پذیر می شود .

شایان ذکر است در این نشست که با حضور دکتر فدایی استاندار کرمان ، شهباز حسن پور رییس مجمع نمایندگان استان کرمان در مجلس شورای اسلامی ، حسینی نژاد رییس سازمان صمت استان کرمان ، صادقی نیارکی معاون امور صنایع وزیر ، صدرالله دولت معاون پارلمانی وزیر ، اصفهانی معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر انجام شد ، چالش های پیش روی شرکت گهرزمین در محورهای مختلف مورد بحث و بررسی قرار گرفت و تصمیمات خوبی در این راستا اتخاذ گردید .

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=51363
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.