طی سال ۱۳۹۹ محقق شد؛


تولید ۲۳۱۲ تخته فرش و گلیم توسط مددجویان کرمانی

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان کرمان از تولید ۲۳۱۲ تخته فرش و گلیم توسط مددجویان کرمانی طی سال ۹۹ خبر داد.

به گزارش کرمان نو به نقل از ایسنا،  غلامرضا خواجه بابیان اینکه مددجویان کرمانی سالانه حدود ۱۹ هزار مترمربع فرش و گلیم دست‌باف تولید می‌کنند گفت: مددجویان کرمانی طی سال گذشته ۲۳۱۲ تخته فرش و گلیم به متراژ ۱۸ هزار و ۴۹۶ مترمربع تولید و روانهٔ بازار فروش کرده‌اند.

وی ارزش این فرش‌های تولیدی را حدود ۶۱ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: هم‌اکنون حدود پنج هزار بافنده تحت حمایت کمیته امداد استان کرمان قرار دارند.

خواجه تعداد دارهای فعال قالی مددجویان را هم‌اکنون ۴۳۷۲ دار بیان کرد و گفت: به‌منظور حمایت از قالی‌بافان تحت حمایت، تأمین مواد اولیه مورد نیاز آن‌ها از طریق راهبر شغلی تهیه و فرش‌های تولیدی آن‌ها بدون واسطه توسط این نهاد به فروش می‌رسد.

وی افزود: این نهاد با شناسایی طرح‌های روز و مورد نیاز بازار، تأمین مواد اولیهٔ مرغوب و مناسب، نظارت بر اجرای طرح‌های قالی‌بافی مددجویان و فروش فرش‌های تولیدی آن‌ها در خارج از استان باقیمت بالاتر، تلاش کرده بیشترین سود را نصیب مددجویان بافندهٔ تحت حمایت کند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان کرمان استعداد سنجی قالی‌بافان و مشاورهٔ شغلی آن‌ها به‌صورت چهره به چهره را از رویکردهای اساسی این نهاد در ایجاد طرح‌های قالی‌بافی اعلام کرد و افزود: پس از طی این مراحل متقاضیان بافت فرش جهت انتخاب نوع فرش و تکمیل پرونده به واحدهای مربوطه معرفی می‌شوند تا با تهیهٔ امکانات نقشه و مواد اولیهٔ مورد نیاز توسط کمیته امداد، طرح راه‌اندازی شود.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=71545
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.