در بازدید فرماندار ویژه و مسئولین اجرایی شهرستان از پروژه شبکه ریلی منطقه گل‌گهر مطرح شد؛


پروژه ریلی منطقه گل‌گهر، یکی از شاخص‌ترین پروژه‌های ریلی حوزه صنعت در کشور است

فرماندار ویژه و مسئولین اجرایی شهرستان سیرجان که به منظور بازدید از پروژه‌های عمرانی شرکت توسعه، عمران و مديريت منطقه گل‌گهر در این منطقه حضور پیدا کرده بودند با حضور در محل پروژه شبکه ریلی منطقه گل‌گهر در جریان آخرین وضعیت این پروژه قرار گرفتند.

به گزارش کرمان نو به نقل از روابط‌عمومی و امور بین‌الملل شرکت توسعه، عمران و مديريت منطقه گل‌گهر، عملیات احداث زیرساخت‌های شبکه ریلی منطقه گل‌گهر شامل دو مرحله زیرسازی و روسازی است که زيرسازی شبكه ريلی با همت نیروهای ورزیده و نخبه شرکت توسعه، عمران و مدیریت منطقه گل‌گهر شامل انجام کلیه عملیات‌های خاکی، احداث ابنیه فنی شامل ۱۵ پل آب‌رو، ۴ تقاطع غیرهمسطح زیرگذر و ۵ تقاطع غیرهمسطح رو‌گذر در اولویت برنامه‌های عمرانی قرار گرفت. حجم عملیات خاکی زیرسازی شبکه ریلی، حدوداً یک میلیون مترمکعب، خاک‌برداری و خاک‌ریزی دربرداشت که با هزینه حدود ۴۰۰ میلیارد ریال اجرا شده است.

همچنین در بخش روسازی شبکه ریلی منطقه گل‌گهر نیز با برنامه‌ریزی تخصصی، ۷۲ کیلومتر شبکه ریلی با بهره‌گیری از ۹۰۰ تن پروفیل ریلی ساخت شرکت ذوب‌آهن اصفهان، ۱۰۰ دستگاه سوزن ریلی ساخت شرکت ایرید، اجرا شد. بخش اعظم این پروژه ریلی با یاری‌گرفتن از توان تولید داخلی ملی و همچنین توانمندی پیمانکاران بومی شکل‌ گرفته است.

پروژه ریلی اجراشده در منطقه گل‌گهر، یکی از شاخص‌ترین پروژه‌های ریلی حوزه صنعت در ایران اسلامی محسوب می‌شود و ایستگاه مبادله‌ای آن با ۲۹ خط موازی ریلی، عریض‌ترین ایستگاه ریلی اجرا شده در سطح کشور به شمار می‌آید.

این پروژه که به‌صورت ۶ خط آنتنی طراحی و اجرا گردیده است حدود ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و ظرفیت حمل بار آن نیز در سال ۱۰ میلیون تن می‌باشد.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=71716
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.