گل گهر ۲۰۳۰، فراتر از مرزها

نخستین نشست مشترک کارگروه های تخصصی منطقه گل گهر برگزار شد.

نخستین نشست مشترک کارگروه های تخصصی منطقه گل گهر صبح سه شنبه با حضور اعضا هیئت مدیره، مدیران عامل و معاونین، مدیران و اعضا کارگروه های تخصصی شرکت های منطقه گل گهر به منظور تدوین استراتژی ۲۰۳۰ هلدینگ گل گهر با محوریت شرکت معدنی و صنعتی گل گهر در محل سالن اجتماعات پردیس امید شرکت برگزار شد.
در این نشست مهندس ملارحمان مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر و عضو هیئت مدیره شرکت با اشاره به تدوین برنامه چشم انداز گل‌گهر ۲۰۳۰ گفت: استراتژی چیزی نیست جز شکل دادن آرزوها، اهداف و اولویت‌هایی که در ذهن همه ما به عنوان آرزوهای توسعه ای ،فرهنگی و اجتماعی وجود دارد و چیزی در این زمینه جز با بکارگیری متخصصین و منابع انسانی محقق نخواهد شد که بهترین آن در گل‌گهر حضور دارند.
مهندس ملارحمان افزود: هموارسازی و بسترسازی برای رسیدن به اولویت‌ها، اساسی ترین و مهمترین متد خواهد بود.توجه به پژوهش، ارتباط با دانشگاه‌ها و مراکز علمی و کاربردی، ارتباط با عرصه بین‌الملل باید برای رسیدن به اهداف در اولویت سند چشم انداز گل گهر ۲۰۳۰ قرار گیرد.
وی با بیان اینکه در راه رسیدن به اهداف مان باید مرزها و دیوارها را از میان برداریم، گفت: در استراتژی ۲۰۳۰ باید یک شرکت به جای ۳۰ شرکت وجود داشته باشد و یک مجموعه عظیم اقتصادی یکپارچه داشته باشیم، به طوریکه بهترین حمل و نقل را بدون کوچکترین ضعفی در اختیار داشته باشیم و باید ضعف هایمان را پیدا کنیم و خلأها را برطرف کنیم.
مدیرعامل گل‌گهر با تاکید بر اینکه ما می‌توانیم به اهداف مان دست پیدا کنیم، گفت: لازمه آن، ساختارسازی و ارتقا سطح مهارت، آموزش، تخصص منابع انسانی و توجه به معیشت و سطح زندگی همکاران هست.
مهندس ملارحمان افزود: اکتشاف باید مهمترین فعالیت ما باشد و اگر چنانچه ذخایرمان کم بود برای توسعه‌های آتی کشور باید برویم به هر کجای دنیا نیاز بود اکتشاف کنیم.


نگاهی به سخنان جمشید ملارحمان در ترسیم استراتژی “گل گهر۲۰۳۰” 

⚡️توجه به پژوهش، ارتباط با دانشگاه‌ها و مراکز علمی و کاربردی، ارتباط با عرصه بین‌الملل باید برای رسیدن به اهداف در اولویت قرار گیرد.
⚡️ در استراتژی ۲۰۳۰ باید یک شرکت به جای ۳۰ شرکت وجود داشته باشد و یک مجموعه عظیم اقتصادی یکپارچه داشته باشیم.
⚡️ در راستای تحقق اهداف کلان گل گهر باید بهترین حمل و نقل را بدون کوچکترین ضعفی در اختیار داشته باشیم و ضعف ها و خلأها را برطرف کنیم.
⚡️ لازمه دستیابی به اهداف، ساختارسازی و ارتقا سطح مهارت، آموزش، تخصص منابع انسانی و توجه به معیشت و سطح زندگی همکاران است.
⚡️اکتشاف باید مهمترین فعالیت ما باشد و چنانچه با کمبود ذخایر مواجه شدیم برای توسعه‌های آتی کشور باید با هدف کشف ذخایر جدید به نقاط دیگر دنیا برویم.


بخش هایی از سخنان ایمان عتیقی معاون مدیر عامل و مدیر مجتمع گل گهر :

? مهمترین هدف نشست، این است که در جهت منافع مشترک شرکت ها گام برداشته شود و قطعا هم فکری و هم افزایی در کارگروه ها برای منطقه، ارزش افزوده و خلق ارزش می کند.

? منطقه گل گهر به لحاظ ساختاری و سیستمی در کشور سرآمد است و تحولاتی که طی این چند سال در این رخ داده، حاصل همت جمعی شرکت های منطقه به عنوان سربازان وفادار به منطقه گل گهر و اقتصاد کشور بوده است.

? با هدایت مدیران ارشد شرکت گل گهر اکنون دوره ای تازه برای توسعه روزافزون را آغاز کرده ایم.

?۳۰ شرکت در منطقه گل گهر فعال هستند که هر کدام ماموریتی تعیین شده دارند و بر اساس آن، اهدافی را تعیین کرده اند و در آن راستا در حرکت هستند.

? منطقه گل گهر به دلیل کثرت شرکت های مشابه و همچنین موضوعات مشابه ای که دارد نیازمند یک نگاه سیستمی است و باید همانطور که در اهداف چشم انداز گل گهر ۹۸ دیده شده، قدم برداشته شود.

?با شناختی که کل مجموعه از مهندس ملارحمان و نگاه سیستمی ایشان داریم، مدیران منطقه گل گهر امید دارند که این نگاه سیستمی بر منطقه گل گهر حاکم شود.

? باید چشم انداز واحدی برای منطقه گل گهر در ۱۰ سال آینده تعریف و قرار است اطلاعات آن از ۱۰ کارگروه تخصصی استخراج شود.

?این ۱۰ کارگروه حکم اتاق فکر مدیران ارشد منطقه گل گهر را دارند و نتیجه این هم اندیشی قرار است منجر به تدوین چشم انداز ده ساله منطقه گل گهر شود و نقطه قوتی برای همه شرکت ها باشد.


محمدرضا کرمی شاهرخی رییس هیأت مدیره گل گهر :

? بسیاری از مسایل مربوط به گل گهر، گهر زمین و منطقه در زمانی که ملارحمان در ایمیدرو مسؤولیت داشت، برطرف شد و اکنون نیز می تواند در گل گهر نقشی به مراتب تاثیرگذارتر داشته باشد‌.

? “گل‌گهر ۲۰۳۰ ” می‌تواند در جمع ۵۰ شرکت برتر دنیا قرار بگیرد و تبدیل به یک گل‌گهر یکپارچه بین‌الملل شود و ما باید ارزش برند این شرکت را بالا ببریم.

? گل‌گهر ۲۰۳۰ باید متفاوت باشد و سرمایه‌های دانشی بالایی ایجاد کند و در این فرایند بهترین تجهیزات و ماشین‌آلات را از هر گوشه دنیا به کار گرفت تا بتوان به اهداف گل‌گهر ۲۰۳۰ دست یافت.

? برای سرمایه‌های فکری خودمان در ۱۰ سال آینده هزینه کنیم، تنوع بخشی تولید را افزایش دهیم. علاوه بر آن زمینه های فعلی کشور را شناسایی و به برون رفت از فضای کنونی و صرفا تکیه بر منابع کشور فکر کنیم و از سیستم‌های پیمانکاری که کارهای کلیدی انجام می‌دهند غافل نشویم.

? امروز باید اهمیت جدی به خروجی کارگروه‌های تخصصی داده شود چراکه حاصل تجارب ارزشمندی است.

 

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=36677

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.