مناطق گازکشی شده مشمول گاز مایع یارانه‌ای نمی‌شوند


قیمت هر کپسول با فوب خلیج فارس بالای ۳۰۰ هزار تومان

بنا به اعلام مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کرمان براساس مصوبات استانی مصرف کنندگان مناطقی که گاز کشی شدند، جز مناطق سبز محسوب شده و مشمول دریافت گاز مایع با قیمت یارانه‌ای نیستند.

به گزارش کرمان‌نو، مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کرمان مشمولین گاز مایع با قیمت یارانه‌ای را مصرف‌کنندگان خارج از مناطق سبز اعلام کرد. به گفته سید باقر نورالدینی گاز مایع به قیمت یارانه‌ای برای مصرف‌کنندگانی که در مناطقی قرار دارند که گازکشی برای آن‌‌ها صورت گرفته است و علمک به محله آن‌ها رسیده، نخواهد بود. او با بیان اینکه خانوار با ثبت درخواست در سامانه درخواست فرآورده‌های نفتی (سدف) وضعیتشان مشخص خواهد شد، گفت: برای اختصاص گاز مایع باید تاییدیه شرکت گاز برای خانوار وجود داشته باشد و برای محلاتی که گاز کشی انجام شده قطع به یقین، تاییدیه شرکت گاز اخذ نخواهد شد.

به گفته او خانوارهای معترض و افرادی که به هر طریق جز شرایط خاص هستند، می‌توانند با انتخاب شرایط خاص، امکان بررسی شرکت گاز را داشته باشند و بعد از بررسی و تایید شرکت گاز، شرکت پخش فرآورده‌‌های نفتی، سوخت مورد نظر را اختصاص می‌دهد.

نورالدینی همچنین در خصوص مواکب، آموزش و پرورش و سایر ارگان‌های زیر مجموعه دستگاه‌های اجرایی، گفت: این موارد اگر در مناطقی هستند که گاز کشی نیست، درخواستشان را در سامانه سدف ثبت می‌کنند و به میزانی که سازمان متولی تایید می‌کند و کارشناسان شرکت پخش تعیین کنند، می‌توانند از گاز مایع یارانه‌ای استفاده کنند.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کرمان با بیان اینکه خانواری که در مناطقی باشند که از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند نباشند و در منطقه سبز قرار نگرفته باشند، مشمول گاز مایع یارانه‌ای هستند، گفت:‌سرپرست این خانوارها از طریق سامانه درخواست فرآورده‌های نفتی (سدف)درخواست‌شان را ثبت کرده و یک کارت بانکی را ثبت می‌کنند؛ بدین ترتیب خانوارهای مشمول به طور ماهیانه ۴ عدد کپسول با قیمت یارانه‌ای دریافت می‌کنند.
سید باقر نورالدینی قیمت گاز مایع برای مصرف کنندگان که از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند نیستند و در مناطقی هستند که گاز کشی برایشان انجام نشده ، به ازای هر کپسول ۲۷ هزار و ۹۰۰ تومان اعلام کرد.
توزیع گاز مایع به مصرف‌کنندگانی که مشمول دریافت گاز مایع با قیمت یارانه‌ای نیستند، از یکم آذرماه با قیمت اعلامی ماهانه (بر اساس فوب خلیج‌فارس) انجام شده است. شایان ذکر است که قیمت هر کپسول در آذرماه ۳۱۵هزار تومان اعلام شده است.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=111490
1 نظر
  1. مجید می گوید

    چرا حقوق ها را بر اساس فوب خلیج فارس محاسبه نمی کنند .چرا وقتی انواع مواد اولیه تولید و توزیع و مالیات و بازنشستگی را بر اساس قوانین بین المللی محاسبه می کنند در خصوص در امد مردم هم همین کار را انجام نمی دهند .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.