مصرف گاز استان کرمان از مرز ۳۰ میلیون متر مکعب عبور کرد


۶۰درصد مصرف گاز استان در بخش خانگی

رئیس بهره‌برداری شرکت گاز شهرستان‌های استان کرمان گفت: مصرف گاز استان از مرز ۳۰ میلیون متر مکعب عبور کرده که ۶۰ درصد آن مربوط به بخش خانگی است.

به گزارش کرمان نو به نقل از تسنیم، علی ابراهیمی با اشاره به اینکه به دلیل برودت و سردی هوا مصرف گاز در بخش خانگی در کشور با چیزی در حدود ۷۰۰ میلیون متر مکعب، رکورد زده که بی‌سابقه است، اظهار داشت: مصرف گاز در استان کرمان نیز از مرز ۳۰ میلیون متر مکعب عبور کرده است.

وی با بیان اینکه ۶۰ درصد مصرف گاز استان کرمان یعنی چیزی در حدود ۱۸ میلیون مترمکعب آن مربوط به بخش خانگی است، گفت: مصرف گاز استان بسیار زیاد است و در این شرایط می‌طلبد هم‌استانی‌های عزیز در حد توان صرفه‌جویی کرده تا با مصرف بهینه آنها استمرار جریان گاز را برای همه هموطنان داشته باشیم.

رئیس بهره‌برداری شرکت گاز شهرستان‌های استان کرمان با اشاره به اینکه کاهش یک درجه‌ای دمای محیط باعث صرفه‌جویی ۶ درصدی مصرف گاز می‌شود، گفت: با این کاهش یک درجه‌ای دما، تغییرات زیادی در دمای محیط ما ایجاد نمی‌شود اما صرفه‌جویی بسیار زیادی در مصرف گاز استان کرمان خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه برآورد شده در استان کرمان اگر هر خانواده یک درجه دمای شوفاژ، پکیج و بخاری خود را کاهش دهد چیزی در حدود یک میلیون مترمکعب در۲۴ ساعت صرفه‌جویی در مصرف گاز داریم، افزود: این یک میلیون مترمکعب مصرف کل صنایع فولادی استان کرمان را که در حال حاضر با کمبود گاز مواجه هستند، جبران می‌کند.

ابراهیمی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی کارخانجات ما از جمله صنایع فولادی ما با مشکل کمبود گاز مواجه هستند، بیان کرد: صرفه‌جویی و کاهش مصرف گاز بخش خانگی هم به صنایع و رونق تولید استان کمک می‌کند و هم کمک می‌کند که هموطنان ما در شمال و شرق کشور و مناطقی که با افت فشار گاز مواجه هستند این بحبوحه را پشت سر بگذارند.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=100603
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.