چند درصد افزایش تصویب شد؟


افزایش ۴۶ درصدی تعرفه ویزیت پزشکان در سال ۱۴۰۳

محمد رئیس زاده رئیس سازمان نظام‌پزشکی، اعلام کرده است که شورای‌عالی بیمه با تأیید و تصویب، تعرفه‌های پزشکی برای سال ۱۴۰۳ را با افزایش ۴۶ درصدی تصویب کرده است.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از فارس، رئیس سازمان نظام‌پزشکی ایران بیان کرده است که جامعه پزشکی انتظار دارد هیئت وزیران و سازمان برنامه‌وبودجه این تصمیم را کاهش ندهند و اظهار داشته است که کاهش تعرفه‌های پزشکی می‌تواند فشارهای بیشتری را بر جامعه پزشکی ایجاد کند.

شورای‌عالی بیمه ۲۴ دی‌ماه با حضور همه اعضا آن شامل وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی، معاون درمان وزارت بهداشت، نمایندگان بیمه‌ها، سازمان برنامه‌وبودجه، سازمان امور اداری و استخدامی کشور، رئیس‌کل سازمان نظام‌پزشکی، معاون فنی و نظارت سازمان نظام‌پزشکی و مدیرکل اقتصاد سلامت سازمان تشکیل شد و در این جلسه نرخ تعرفه‌ها برای سال آینده با رای اکثریت اعضا به تصویب رسید.

تعرفه‌های خدمات تشخیصی درمانی در سال ۱۴۰۳ برای همه بخش‌های ارائه‌دهنده خدمت به میزان ۴۶ درصد مصوب شد.

در صورت آزادسازی نرخ ارز ترجیحی برای سرفصل‌های ارائه خدمت (به‌استثنای دارو)، میزان رشد جز فنی، لوازم مصرفی پزشکی و هتلینگ تعرفه‌های خدمات تشخیصی درمانی مورد بازنگری قرار خواهد گرفت.

تعرفه‌های پزشکی اواخر هر سال در شورای‌عالی بیمه تعیین و با نظر سازمان برنامه‌وبودجه برای تصویب نهایی به هیئت وزیران ارسال می‌شود. این تعرفه‌ها پس از ابلاغ از سوی دولت برای همه بخش‌های درمانی دولتی و خصوصی لازم‌الاجراست.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=115575
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.