ویروس کرونا | آموزش و پرورش: خانواده‌ها فرزندان سرماخورده خود را به مدرسه نفرستند

در بخشنامه وزارت آموزش و پروش به خانواده‌ها توصیه شده وقتی متوجه شدند که دانش‌آموزشان علائم سرماخوردگی دارد از رفتن فرزندانشان به مدرسه جلوگیری کنند.

روزنامه ایران نوشت: «ویروس کرونا این روزها به یکی از موضوعات بحث‌برانگیز خانواده‌ها تبدیل شده است. چند روزی هست که وزارت بهداشت درباره روش‌های پیشگیری و مراقبت از ابتلا به این ویروس هشدار می‌دهد. اگرچه منشأ این ویروس چین است و هنوز به گفته مقامات وزارت بهداشت این ویروس وارد کشور نشده است اما همچنان انتشار خبر مربوط به مرگ و میر ویروس کرونا به نگرانی خانواده‌ها دامن می‌زند. آنها می‌گویند چگونه می‌توانند فرزندانشان را در محیط‌های خارج از خانه از این ویروس ایمن نگه دارند. هر چند در چند روز اخیر وزارت بهداشت اینفوگرافی‌های زیادی در رابطه با بهداشت فردی منتشر کرده است اما به نظر می‌رسد هنوز خانواده‌ها از ابتدایی‌ترین روش‌های پیشگیری و مراقبت از ویروس کرونا اطلاعی ندارند. برای همین دیروز وزارت بهداشت در جلسه‌ای با اعضای هیأت دولت تصمیم گرفتند از طریق استانداری‌ها و فرمانداری‌ها نکات پیشگیری از این ویروس را در اختیار سازمان‌ها و نهادهای مختلف در استان‌ها قرار بدهند. بر این اساس دانشگاه‌های علوم پزشکی بروشورهای آموزشی را تهیه کرده‌ و این بروشورها در اختیار مدرسه گذاشته‌اند.

بنابراین مدیر کل سلامت و امور تندرستی وزارت آموزش و پرورش از ارسال بخشنامه مراقبت و پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا به همه ادارات آموزش و پرورش استان‌ها و ارائه آموزش‌های لازم برای جلوگیری از شیوع این بیماری خبر داد. در این بخشنامه تأکید شده است که هماهنگی لازم درباره آموزش پیشگیری کرونا به دانش‌آموزان انجام شود و حتی آموزش پیشگیری از این بیماری به اولیا، کارکنان، مدیران و معلمان با توصیه به رعایت بهداشت فردی هم تأکید شده است.

اگر دانش‌آموزی علائم سرماخوردگی داشت تا بهبودی کامل استراحت کند

حسن ضیاءالدینی درباره این بخشنامه به «ایران» می‌گوید: اطلاع‌رسانی در بین دانش‌آموزان را شروع کرده‌ایم. ما یک بخشنامه به تمامی ادارات آموزش و پرورش استان‌ها ارسال کرده‌ایم. در این بخشنامه از همکارانمان خواستیم که اگر دانش‌آموزی علائم سرماخوردگی را داشت اجازه دهند تا او به خانه برود و تا بهبودی کامل استراحت کند. خانواده‌ها هم نگران درس فرزندانشان نباشند. ما از مدیران مدارس خواسته‌ایم تا شرایط جبران درس دانش‌آموزان را فراهم کنند. به خانواده‌ها هم توصیه می‌کنیم وقتی متوجه شدند که دانش‌آموزشان علائم سرماخوردگی دارد خودشان از رفتن فرزندانشان به مدرسه جلوگیری کنند تا در منزل استراحت کنند.  غیبت دانش‌آموزان به‌ خاطر بیماری موجه است و البته خانواده باید به مدرسه اطلاع دهد.

او درباره آموزش‌های لازم به دانش‌آموزان می‌گوید: پوستر و دستورالعمل‌های رعایت بهداشت و آموزش پیشگیری از این بیماری را به مدارس داده‌ایم تا عموم دانش‌آموزان، مدیران و معلمان مدارس استفاده کنند. در استان‌ها این پوسترهای آموزشی در مدارس توزیع شده است همچنین ۶ هزار مربی بهداشت داریم که این مربیان در مدارس فعال شده‌اند. علاوه بر این ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار سفیر سلامت دانش‌آموزی هم هستند که آموزش‌های لازم را به دانش‌آموزان‌می‌دهند.

ضیاءالدینی می‌افزاید: معلمان هم قبل از شروع درس توضیحاتی درباره شیوع بیماری به دانش‌آموزان می‌دهند. اگر دانش‌آموزان به توصیه‌های مربیان بهداشتی و سفیران سلامت توجه کنند همه به سلامت این دوران را سپری خواهند کرد.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=41867
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.