کمبود خون در کرمان؛


فعالیت مراکز انتقال خون استان در تعطیلات

مدیرکل انتقال خون استان کرمان با بیان اینکه کمبود خون در استان همچنان وجود دارد، گفت: مراکز انتقال خون استان در تعطیلات پایان هفته فعال هستند.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از تسنیم، ایرج شکوهی مدیرکل انتقال خون استان با تبریک پیشاپیش عید سعید فطر، گفت: به دلیل اینکه در این ایام ماه مبارک رمضان و ایام نوروزی قرار داشتیم با کاهش مراجعات مردم به پایگاه‌های انتقال خون مواجه بودیم و این موضوع ذخایر خونی ما در استان کرمان را کاهش داده است.

او با تشکر از مردم استان کرمان که در شب‌های قدر همراهی خوبی با سازمان انتقال خون داشتند، گفت: در سه شب قدر تعداد هزار و ۹۰۰ نفر به پایگاه‌های انتقال خون ما مراجعه کردند که از این تعداد هزار و ۶۰۰ نفر موفق به اهدای خون شدند که این کمک بزرگی برای ذخیره خون استان و بیماران نیازمند به خون بود.

 مدیرکل انتقال خون استان کرمان ادامه داد: بااین‌وجود هنوز به نیاز خونی در استان کرمان وجود دارد و در حال حاضر در گروه خونی O مثبت و همه گروه‌های خونی منفی در استان کرمان با کمبود مواجه هستیم.

 او با اشاره روزهای تعطیل پایان هفته، بیان کرد: در ایام مراکز انتقال خون استان کرمان چه در مرکز استان و چه شهرستان‌ها فعال و آماده ارائه خدمت به هم‌وطنان هستند و امیدواریم که مردم استان کرمان با مراجعه به این پایگاه‌ها کمک کنند تا ذخیره خون استان را افزایش دهیم و بتوانیم جوابگوی بیماران نیازمند به خون در سراسر استان کرمان باشیم.

 شکوهی با بیان اینکه در استان کرمان آمار بالای بیماران تالاسمی و هموفیلی و همچنین آمار مصدومان ترافیکی، تصادفات و اعمال جراحی باعث شده که مصرف خون استان کرمان بالا باشد، گفت: روزانه در استان کرمان به چیزی در حدود ۲۵۰ واحد خون نیازمند هستیم.

او با اشاره به اینکه روز چهارشنبه به‌احتمال زیاد عید سعید فطر است، افزود: در روز چهارشنبه پایگاه‌های انتقال خون ما در کرمان و سیرجان، در روز پنجشنبه پایگاه انتقال خون جیرفت و روز جمعه پایگاه‌های انتقال خون رفسنجان و بم باز هستند و مردم می‌توانند از ساعت ۷:۳۰ صبح تا ۱۳:۳۰ باز هستند و مردم ما می‌توانند در این ساعات به این مراکز مراجعه کنند.

 مدیرکل انتقال خون استان کرمان با بیان اینکه خون مصرفی و موردنیاز ما باید تأمین و جبران شود و تاکنون نیز خون مصرفی و موردنیاز ما در بیمارستان‌های استان به طور کامل تأمین شده است، گفت: مردم استان کرمان همیشه با ما همراهی کردند و هر زمان که اعلام نیاز شده پای‌کار بودند که جا دارد از آنها تقدیر و تشکر کنیم.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=116973
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.