وضعیت کرونا در ایران در هفته ۱۵۱ پاندمی


کرمان،سمنان و خراسان‌جنوبی پیشتاز بستری کرونایی

وزارت بهداشت در گزارش بررسی ۲ هفتگی وضعیت موارد مثبت، بستری و مرگ ناشی از پاندمی کووید ۱۹ در ایران و جهان را منتشر کرده است که بر اساس آن در کشورمان در هفته ۱۵۱ بیماری منتهی به ۱۹ دی‌ماه ۱۴۰۱، ۳۶۸ نفر بستری و ۱۷ تن نیز جان خود را از دست داده‌اند.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از ایسنا، بر اساس بررسی ۲ هفتگی وضعیت پاندمی کرونا در ایران در هفته ۱۵۱ بیماری در کشور، منتهی به ۱۹ دی ماه ۱۴۰۱، تعداد موارد مثبت بستری و مرگ در استان‌های کشور را نشان داده شده است. جمع تجمیعی تعداد بستری‌های کرونایی در هفته ۱۵۱ بیماری در کشور ۳۶۸ نفر بوده است و مجموعا در این هفته ۱۷ نفر فوتی ناشی از کرونا گزارش شده است. این در حالی است که در هفته پیشین از آن، یعنی هفته ۱۵۰ بیماری، ۲۳۵ مورد بستری و ۱۸ مورد فوت گزارش شده است.

همچنین مجموع تعداد موارد سرپایی در استان‌های کشور در هفته ۱۵۱ پاندمی منتهی به ۱۹ دی ۱۴۰۱، ۳۸۳ نفر بوده است. این تعداد در هفته ۱۵۰ پاندمی منتهی به ۱۲ دی ماه ۱۴۰۱، مجموع تعداد موارد سرپایی ۱۳۸ نفر بوده است.

در عین حال طبق اعلام وزارت بهداشت، میزان بستری در ۱۰۰ هزار نفر و میزان مرگ در یک میلیون نفر در استان‌های کشور، در هفته ۱۵۱ پاندمی که به ۱۹ دی ماه ۱۴۰۱، منتهی بوده است، در نمودارهای زیر قابل مشاهده است.

بر اساس آمار به ترتیب سه استان سمنان، کرمان و خراسان جنوبی در هفته ۱۵۱ پاندمی بیشترین میزان بستری در ۱۰۰ هزار نفر را داشته‌اند. همچنین در این هفته سه استان زنجان، مازندران و یزد بیشترین میزان مرگ در یک میلیون نفر را گزارش کرده‌اند.

بر اساس آمار در ایران تا ۱۶ ژانویه ۲۰۲۳، ۱۲۳.۶۳ میلیون واکسن دز اول و ۳۱.۱۵ میلیون دزهای یادآور واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند که مجموعا تا این تاریخ در ایران ۱۵۴.۷۷ میلیون دز واکسن کرونا تزریق شده است.

 

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=100952
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.