استاندار کرمان: ۴۰ درصد بستری‌های کرونایی استان کاهش یافته است

استاندار کرمان گفت: ۷۰ درصد از بیماران سرپایی و ۴۰ درصد از بستری‌های استان کاهش یافته و فضای کلی استان به لحاظ بیماری کرونا تحت کنترل است.

به گزارش کرمان نو به نقل از تسنیم، علی زینی‌وند صبح امروز در ستاد ملی کرونا با ارائه گزارشی از روند مدیریت بیماری در استان کرمان به رئیس جمهور از طریق ارتباط ویدئوکنفرانس اظهار داشت: فضای کلی استان به لحاظ بیماری کرونا تحت کنترل است.

وی افزود: در مجموع در پنج دانشگاه علوم پزشکی استان کرمان، ۵ هزار و ۷۰۰ تخت بیمارستانی فعال هستند که از این تعداد ۲ هزار و ۴۰۰ تخت برای بیماران کرونایی در نظر گرفته شده است.

استاندار کرمان با بیان اینکه در پیک ششم بیماری کرونا، ۴۰ درصد تخت‌های کرونایی بیمارستان‌های استان کرمان اشغال شدند و مشکلی از این حیث نداشتیم ادامه داد: با کمک نیروهای نظامی و مسئولیت اجتماعی دستگاه‌ها و صنایع، دستگاه‌های اکسیژن‌ساز و امکانات و تجهیزات مورد نیاز بیمارستان‌ها در مقابله با کرونا تهیه شده است.

وی ابراز داشت: واکسیناسیون کرونا در شهرستان کرمان از میانگین کشوری بالاتر است اما در مجموع واکسیناسیون استان ۹۰ درصد نوبت اول، ۷۷ درصد نوبت دوم و ۳۰ درصد نوبت سوم را تزریق کرده‌اند و این روند ادامه دارد.

زینی‌وند گفت: در جامعه کودکان و نوجوانان دانش‌آموز مقاومتی نسبت به واکسیناسیون وجود دارد و دانشگاه علوم پزشکی برای تزریق واکسن در مدرسه به رضایت والدین نیاز دارد.
وی عنوان کرد: به دلیل گستردگی مشاغل کشاورزی و صنایع معدنی و زغالسنگ، بیماری‌های شغلی در استان زیاد است و لذا سطح تعداد بیماری‌های تنفسی بستری استان اندکی از میانگین کشور بالاتر است، اما ۴۰ درصد آنها قطعی کرونایی هستند و حدود ۶۰ درصد مشکوک تنفسی هستند.

زینی‌وند با بیان اینکه ۷۰ درصد از بیماران سرپایی و ۴۰ درصد از بستری‌های استان کاهش یافته است افزود: قرارگاه شهید سلیمانی به صورت مستمر تشکیل می‌شود و هماهنگی‌ها را به صورت منطقه‌ای و اقتضایی انجام می‌دهیم.

استاندار کرمان به اجرای طرح حمایت از بازماندگان متوفیان ناشی از کرونا و دوره سوگ اشاره کرد و افزود: هزار و ۴۹ خانوار تحت پوشش هستند و هزار و ۲۶۹ جلسه مشاوره‌ای در این حوزه برگزار شده است.

وی افزود: ارائه خدمات روانشناختی به بهبودیافتگان را نیز داریم که از شهریور ماه آغاز شده و هزار و ۵۳۹ تماس در این حوزه برقرار و هزار و ۲۰۸ نفر غربالگری شده‌اند و مداخله ضروری و مشاوره‌ای به صورت موثر در این حوزه انجام می شود.

استاندار کرمان اظهار داشت: ۱۱ درصد از جمعیت استان و حدود ۳۵۰ هزار نفر اتباع خارجی ثابت داریم که ۶۰ درصد آنها واکسینه شدند، اما تعدادی از این افراد غیرمجاز هستند و اعتباری برای واکسیناسیون آنها دیده نشده است و باید روی راهکارهای گسترش واکسن و رعایت پروتکل‌ها در نظام اداری و دستگاه‌ها نیز تاکید کنیم.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=86293
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.