رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس مطرح کرد


امکان بیان اعتراضات بدون سوء استفاده معاندین با اجرای اصل ۲۷ قانون اساسی

رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با اشاره به ضرورت تبیین و اجرای اصل ۲۷ قانون اساسی، گفت: با تصویب قانون مرتبط با تجمعات، مردم و صنوف مختلف می‌توانند اعتراض یا انتقادات خود را مطرح کنند بدون آنکه این اعتراضات مورد سوء استفاده جریان علیه ایران و اسلام قرار گیرد.

موسی غضنفرآبادی ، در خصوص ضرورت اجرای اصل 27 قانون اساسی و اراده مجلس برای تدوین قانون تشکیل اجتماعات و راهپیمایی‌ها، گفت: اصل بیست و هفتم از اصول مترقی است اما متاسفانه تاکنون موادی که این اصل را تبیین و روشن کند، وضع نشده هرچند لازم و ضروری است.

به گزارش کرمان‌نو و به نقل از خانه ملت رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، افزود: با تصویب قانون مرتبط با تجمعات، مردم و گروه‌ها و صنوف مختلف می‌توانند اعتراض یا انتقادات خود را مطرح کنند بدون اینکه اعتراضات مورد سوء استفاده جریان‌های علیه ایران، اسلام و ارزش‌های کشور قرار ‌گیرد.

وی یادآور شد: تاکنون به این اصل قانون اساسی پرداخته نشده و به نظر می‌رسد با تحولات و تحرکات اخیر در کشور اجرای این اصل و تدوین قانون تجمعات لازم و ضروری باشد.

غضنفرآبادی با بیان اینکه دولت برای تعیین تکلیف این موضوع و ارائه لایحه به مجلس اعلام آمادگی کرده است، گفت: نمایندگان هم می‌توانند طرح بنویسند. مجلس یازدهم اراده دارد تا این موضوع را به سرانجام برسد البته تراکم کار مجلس زیاد است ولی این موضوع هم ضروری است.

بر اساس اصل 27 قانون اساسی؛ تشکیل اجتماعات و راه پیمایی ها، بدون حمل سلاح ، به شرط آن که مخل مبانی اسلام نباشد آزاد است./

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=97580
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.