آغاز پویش نذر خون در کرمان؛


اهداکنندگان خون، در سامانه‌ی نوبت‌دهی ثبت‌نام کنند

اهداکنندگان خون می‌توانند برای جلوگیری از اتلاف وقت با مراجعه به سامانه‌ی nobatdehi.ibto.ir، تاریخ و ساعت حضور خود در مراکز انتقال خون را مشخص کنند.

مدیرکل انتقال خون استان کرمان با اشاره به آغاز پویش نذر خون، در کرمان همراه با سراسر کشور، هدف از برگزاری این پویش را ترغیب مردم به اهدای خون در ماه‌های محرم و صفر و محدود نکردن اهدای خون به دو روز عاشورا و تاسوعا بیان کرد.

به گزارش روابط عمومی اتقال خون استان، ایرج شکوهی افزود: پیش ثبت‌نام اینترنتی اهدای خون به منظور جلوگیری از معطلی همشهریان در مراکز اهدای خون در ماه محرم و صفر انجام می‌شود.

او ادامه داد: همانگونه که مردم برای دریافت بسیاری از خدمات، غیرحضوری اقدام می‌کنند می‌توانند نوبت اهدای خون خود را نیز رزرو کنند و در ساعت دلخواه به مراکز انتقال خون مراجعه نمایند .

شکوهی گفت: افرادی که تمایل دارند بدون اتلاف وقت در ماه محرم و صفر نذر خون خود را ادا کنند می‌توانند با مراجعه به آدرس http://nobatdehi.ibto.ir، تاریخ و ساعت حضور خود را ثبت و بر اساس همین پیش ثبت‌نام، به پایگاه انتخابی خود مراجعه و خون خود را اهدا کنند.

مدیرکل انتقال خون استان کرمان افزود: تنها ۲.۵ درصد از مردم کشور اهداکننده‌ی خون هستند در حالیکه بسیاری از مردم در طول زندگی برای ادامه‌ی حیات نیاز به خون دارند و تامین نیازهای خونی نیازمند مشارکت و همراهی همه‌ی مردم است.

وی تاکید کرد: هر اهداکننده‌ی خون با اهدای ۴۵۰ سی‌سی خون خود در هر مرحله می‌تواند جان سه نفر را از مرگ نجات دهد و از این رو همه‌ی افراد جامعه برای نجات جان یکدیگر باید به این اقدام خداپسندانه بپیوندند.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=75051
1 نظر
  1. فاطمه می گوید

    چرا نمیتونم برای اهدا خون نوبت بگیرم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.