جولان دوباره کرونا در سایه عادی انگاری؛


بازگشت نارنجی و قرمز به نقشه کرونایی کرمان

براساس آخرین رنگ بندی کرونایی نقشه کشور که از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی منتشر می شود، رنگ های قرمز و نارنجی پس از هفته ها به نقشه استان کرمان بازگشت.

به گزارش کرمان نو به نقل از ایسنا، براساس آخرین رنگ بندی کرونایی اعلامی از سوی وزارت بهداشت (۱۸ تیرماه)، در استان های کرمان شهرستان های جیرفت و منوجان در وضعیت قرمز، کوهبنان، زرند، رابر و عنبرآباد در وضعیت نارنجی، شهرهای راور، کرمان، نرماشیر، انار، شهربابک، سیرجان، بافت، ارزوئیه، فاریاب، کهنوج و رودبار جنوب در وضعیت زرد و مابقی شهرستان های استان در وضعیت آبی کرونایی قرار دارند.

مدیرگروه مبارزه با بیماری های معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان نیز پیش از این از افزایش چشمگیر و مشهود موارد ابتلا به کرونا در روز های اخیر خبر داد بود.

دکتر سعید صحبتی ۱۵ تیرماه درباره آخرین وضعیت بیماری کرونا در استان اظهار داشت: افزایش چشمگیر و مشهود موارد ابتلا به کرونا در روز های اخیر هم در بخش سرپایی و هم در بخش بستری باعث نگرانی شده که این افزایش در بخش سرپایی بیشتر دیده شده و در بخش بستری نیز نسبت به هفته های قبل افزایش جدی داشته ایم.

وی با بیان اینکه برای عده زیادی که واکسیناسیون انجام داده اند، مدت زیادی از نوبت واکسن آنها گذشته و ایمنی بخشی و اثربخشی واکسن کاهش پیدا کرده است، افزود: در جامعه استفاده از ماسک هم کاهش پیدا کرده که همین امر باعث نگرانی شده است.

صحبتی با تاکید بر اینکه یکی از سیاست های جدی برای تقویت ایمنی افراد جامعه در برابر موج احتمالی جدید کرونا تکمیل واکسیناسیون است، افزود: تکمیل واکسیناسیون هم شامل کسانی می شود که تاکنون واکسن نزده اند و هم افرادی که به صورت ناقص نوبت های واکسن را دریافت داشته اند.

مدیرگروه مبارزه با بیماری های معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان اینکه در استان کرمان جمعیت ۲۵۰ هزار نفری هنوز هیچ واکسنی دریافت نکرده اند و تقریبا همین تعداد جمعیت وجود دارد که فقط یک نوبت واکسن دریافت کرده اند، افزود: نیمی از افراد واجد شرایط، نوبت سوم واکسن خود را دریافت نکرده اند، به همین دلیل هم از طرف وزارت بهداشت و از طرف ستاد ملی کرونا تأکید جدی می شود که افراد برای تکمیل واکسیناسیون خود اقدام کنند.

وی با بیان این مطلب که این تکمیل فقط به معنی دریافت نوبت چهارم واکسن نیست، بلکه دریافت نوبت های تکمیلی در هر نوبتی است، افزود: کسانی هم که نوبت اول، دوم و سوم واکسن را دریافت کرده اند و شش ماه از نوبت سوم آنها گذشته است، باید نوبت چهارم را دریافت نمایند و کلیه واجدین شرایط در هر نوبت واکسن که شش ماه از زمان دریافت واکسن آنها گذشته است، باید نوبت یادآور خود را دریافت کنند.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=91753
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.