رئیس کل دادگستری استان کرمان: تلاش خود را برای کاهش گلایه‌مندی مردم در اطاله دادرسی‌ها به‌کار می‌بندیم

رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: تمام تلاش خود را به‌کار می‌بندیم تا گلایه‌مندی مردم در رسیدگی به پرونده‌ها و اطاله دادرسی کاهش پیدا کند.

به گزارش کرمان نو به نقل از تسنیم، همایش بزرگ و محوری هفته قوه قضائیه در استان کرمان صبح امروز با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی سلیمانی نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان، محمدمهدی فداکار استاندار کرمان، حجت‌الاسلام حمیدی رئیس کل دادگستری استان کرمان، محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، حجت‌الاسلام غضنفرآبادی رئیس کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس شورای اسلامی، سردار ناظری فرمانده انتظامی استان، سردار نظری جانشین سپاه ثارالله استان و دادخدا سالاری دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی سلیمانی نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان در این همایش با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به‌ویژه شهید دکتر آیت‌الله بهشتی، اظهار داشت: در متون دینی ما مطالب مهمی در ارتباط با امر قضاوت وجود دارد.

وی با بیان اینکه بشر در هر جا که جامعه‌ای تشکیل شد حتماً جایگاه قضاوت را در آن دید تا در صورت بروز اختلاف این مشکلات را داوری و برطرف کند، گفت: قضاوت و داوری برای ابطال باطل و احیای حق انجام می‌شود و کار بسیار مهمی در جوامع بشری است.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با اشاره به اینکه بخش قابل توجهی از روابط اجتماعی انسان‌ها به‌ویژه در جاهایی که زیاده خواهی انجام می‌شود توسط دستگاه قضایی پیگیری می‌شود، افزود: دستگاه قضایی آسایش و آرامش را به جامعه برمی‌گرداند و از آسایش و آرامش موجود در جامعه صیانت و حفاظت می‌کند.

وی با بیان اینکه قاضی با علم و دانش و جمع آوری مستندات پرونده تمام تلاش خود را می‌کند تا به حق برسد، ادامه داد: همه همت صرف اجرای عدالت در جامعه می‌شود تا وقتی طرفین دعوا پای میز دستگاه قضا می‌آیند عدالت در برابر آنها اجرا شود.

علیدادی سلیمانی با اشاره به اینکه خواسته عمومی مردم اجرای عدالت در جامعه است، گفت: استان کرمان دانش قضایی بسیار بالایی دارد و شخصیت‌هایی داریم که در این حوزه صاحب نظر هستند.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با تبریک هفته قوه قضائیه افزود: هفته قوه قضائیه فرصتی مغتنمی برای پاسداشت تمام تلاش‌های تلاشگران اجرای عدالت در نظام است.

حجت‌الاسلام ابراهیم حمیدی در این همایش با تبریک هفته قوه قضائیه و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به‌ویژه شهید مظلوم آیت‌الله دکتر بهشتی اظهار داشت: امروز این رئیس کل دادگستری استان کرمان افتخار را داریم که با بهره‌گیری از آیات و روایات قرآن یک قوه قضائیه قوی داریم.

وی با بیان اینکه قوه قضائیه امروز ریشه در اندیشه پاک شهید بهشتی دارد، گفت: قوه قضائیه با بهره‌گیری از فناوری‌های روز یک قوه قضائیه هوشمند در کشور ایجاد کرده است.

رئیس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به اینکه هنوز با دستگاه قضائیه در تراز انقلاب اسلامی و مدنظر امام راحل فاصله داریم اما تمام تلاش خود را به کار می‌گیریم تا با آن درجه برسیم، افزود: رضایتمندی مردم در اجرای عدالت برای دستگاه قضا مدنظر است.

وی با بیان اینکه گلایه‌مندی‌های مردم به حق است و تمام تلاش خود را می‌کنیم تا گلایه‌مندی مردم در رسیدگی به پرونده‌ها و اطاله دادرسی‌ها کاهش پیدا کند، ادامه داد: تاریخ عدلیه استان کرمان مستندسازی شده و امروز از کتاب تاریخ عدلیه استان کرمان رونمایی می‌شود.
یدالله موحد مدیرکل سابق دادگستری استان کرمان و مدیرکل امور استان‌ها و سازمان‌های تابعه در معاونت قوه قضائیه و عضو معاون دیوان عالی کشور در این همایش با تبریک هفته قوه قضائیه اظهار داشت: قوه قضائیه گام‌های بلندی برای رسیدن به قوه قضائیه در تراز انقلاب اسلامی برداشته است.

وی با بیان اینکه مشکلات زیادی پیش روی قوه قضائیه وجود دارد و اگر این موانع برداشته شود شتاب قوه قضائیه برای حل مشکلات و اجرای عدالت بیشتر می‌شود، افزود: کرمان نقش مهمی در تاریخ تحولات ایران دارد و از دوران پیروزی انقلاب و دفاع مقدس تا عرصه‌های مختلف سیاسی و تا نقش آفرینی کرمانی‌ها در تشکیل جبهه مقاومت بی‌نظیر است.

مدیرکل امور استان‌ها و سازمان‌های تابعه در معاونت قوه قضائیه با بیان اینکه تاریخ سراسر افتخار کرمان در ادوار مختلف انقلاب به ویژه در حوزه قضائی باعث شد تا کتاب عدلیه کرمان را گردآوری کنیم، گفت: این کتاب با تلاش و کوشش صاحب نظران این عرصه انجام شد.

وی با اشاره به اینکه روسای کل بعد از انقلاب دادگستری استان کرمان دعوت شده و با کمک این بزرگواران تاریخ شفاهی دادگستری استان جمع آوری شده است، افزود: کتاب تاریخ عدلیه استان کرمان در ۵۲۶ صفحه تهیه شده و به چاپ رسیده است.


لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=90373
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.